مبلغ دینی کاروان «زیرسایه خورشید»
ارادت مردم کردستان به اهل بیت ثابت شده و تفکری بنیادین است/ مردم این استان محبت به اهل بیت را هسته مقاومت در برابر تفکرات شیطانی قرار داده اند
مبلغ دینی کاروان «زیرسایه خورشید» گفت: ارادت مردم این استان به اهل بیت ثابت شده و تفکری بنیادین است مردم این استان محبت به اهل بیت را هسته مقاومت در برابر تفکرات شیطانی قرار داده‌اند و عشق به اهل بیت و  امام رضا (ع) با گوشت و خونشان آمیخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌‌الاسلام محمدمهدی یاوری در نشست خبری با اصحاب رسانه در سنندج، اظهار کرد: کردستان، استانی است که در ۴۰ سال انقلاب فراز و نشیب‌ها و سختی‌های زیادی را پشت سر گذشته است.

این مبلغ دینی تصریح کرد: ضد انقلاب به کردستان چشم امید بسته بود که بتواند از آن سوءاستفاده کند و دامنه اختلافات قومیتی، مذهبی و تفرقه در میان مردم کردستان را در آن رقم بزند اما شکست سختی خورد.

وی افزود: با وجود تمام توطئه‌افکنی‌های دشمنان، مردم کردستان از اهل سنت و تشیع سال‌ها و دهه‌هاست بسیار مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی می‌کنند و این اتحاد در آینده هم ادامه خواهد داشت و دشمنان نمی‌توانند به اهداف شوم خود دست یابند.

حجت‌الاسلام یاوری با بیان اینکه کردستان با توجه به شرایط اقلیمی و هم‌مرز بودن با کشورهای همسایه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: ایران باید به کردستان افتخار کنند، کردستان فقط اقلیم کرد نیست که آن را محصور کنیم بلکه کردستان هسته مقاوم و دژ مستحکم در مقابل تفکر امپریالیستی بوده و هست.

مبلغ دینی «کاروان زیرسایه خورشید» گفت: نسل‌های کرد ایران ثابت کرده‌اند در هیچ شرایطی انقلاب را تنها نمی‌گذارند و محکم پای انقلاب خود ایستاده‌اند.

وی تلفیقی‌بودن و ارادت به اهل بیت را از ویژگی‌های بارز مردم کردستان عنوان کرد و گفت: ارادت مردم این استان به اهل بیت ثابت شده و تفکری بنیادین است مردم این استان محبت به اهل بیت را هسته مقاومت در برابر تفکرات شیطانی قرار داده‌اند و عشق به اهل بیت و  امام رضا (ع) با گوشت و خونشان آمیخته است.

یاوری تصریح کرد: این دیگر یک استراتژی نیست یک ایدئولوژی و تفکر بنیادین است و همین موجب خنثی‌شدن توطئه‌ها و شبه‌افکنی‌های دشمنان می‌شود.

یاوری در ادامه به شبه‌افکنی دشمنان گریزی زد و گفت: علیرغم تمام تلاش‌ها و شبه‌افکنی‌های دشمنان امروز مردم استقبال بسیار خوبی از کاروان زیرسایه خورشید دارند و این به معنی شکست توطئه‌های دشمنان است.

وی افزود: دشمن بیدار است ما هم انشاءالله با بیداری کامل با الگوبرداری از اهل بیت نقشه‌های آنها را نقش بر آب کنیم و تفکرات اهل بیت را در جهان جاری و ساری سازیم.

فهرست