شناسه خبر: 10890

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10890

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
ارادت پیروان اهل سنت به اهل بیت غیرقابل انکار است
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: ارادت پیروان اهل سنت به اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) غیرقابل انکار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، حجت‌الاسلام منتظری در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران با اشاره به دهه کرامت و محبت مردم استان نسبت به اهل بیت(ع) اظهار کرد: ارادت مردم استان کردستان به اهل بیت و میزبانی مردم شریف این استان از خواهر گرامی حضرت امام رضا(ع) هاجره خاتون(س) قابل توجه و مثال‌زدنی است.

وی خاطرنشان کرد: علماء اهل سنت از امام شافعی، امام حنفی و غیره همه به اهل بیت(ع) ارادت داشته‌اند در کتاب روایی و حدیث معتبر این مهم نقل شده است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت:‌ ابن حبان شافعی (۳۴۵ق) در کتاب الثقات، وقتی که به نام  امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) می نویسد: « قبر حضرت رضا (علیه السلام) در سناباد خارج نوقان که مشهور است واقع شده است و در کنار قبر هارون الرشید زیارت می‌شود، من این قبر را دفعات زیادی زیارت کرده‌ام، و موقعی که در طوس مقیم بودم، هر سختی و شدتی  که به من روی می‌آورد، قبر علی بن موسی الرضا (صلوات الله علی جده و علیه) را زیارت می‌کردم و دعا می‌نمودم خدا آن را رفع کند، دعایم مستجاب می‌شد و خدا آن سختی را از من رفع میکرد و دعایم را مستجاب می‌نمود. این چیزی است که من بارها آن را تجربه کرده‌ام. خدا ما را با محبت مصطفی و اهل بیت او(صلی الله علیه و سلم الله علیه و علیهم اجمعین) بمیراند (ابن حبان دارمی، محمّد، الثقات، مجلس دائره المعارف العثمانیه، حیدر آباد هند، ج۸، ص ۴۵۷.)».

حجت‌الاسلام منتظری گفت:‌حاکم نیشابوری  از همسر رسول خدا عایشه(رض) نقل می‌کند  که رسول‌الله(ص) فرمود: « کسی که فرزندم را در طوس زیارت کند، گویا یک حج به جا آورده است. عایشه پرسید: یک حج؟ پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: دو حج. عایشه پرسید: دو حج؟ پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: سه حج پس عایشه ساکت شد. پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: اگر سکوت نمی‌کردی تا هفتاد حج می‌شمردم».

وی اذعان داشت: قرآن کریم علاوه بر این که کتاب دین است در مورد احوال پیشینیان هم صحبت می‌کند و می فرماید این نقل‌ها بخاطر این است که شما عبرت بگیرید.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه خداوند در آخر سوره مجادله که تذکری برای مومنان است چرا که ما امروز در میان فتنه‌ها قرارگرفته‌ایم  و در مقابله با چنین شرایطی وظایفی به عهده داریم، گفت: قرآن در مورد حالات حزب‌الله می فرماید از مومنان کسانی هستند که دشمنان خدا را دوست نمی‌گیرند و ارتباطی با دشمنان خدا ندارند حتی اگر از نزدیک‌ترین خویشاوندانشان باشد.

وی با بیان اینکه اینها کسانی هستند که قلبشان مملو از ایمان است، گفت: حفظ ایمان خیلی مهم است، خدا در این باره می‌فرماید ایمان شما میلیاردها ارزش دارد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه خداوند از مومنان واقعی راضی و آنها نیز از پروردگارشان راضی هستند، گفت: اینها حزب خدا هستند و هیچگاه منافع شخصی خود را بر دستورات دین ترجیح نمی‌دهند وهمواره در مقابل با دشمنان ایستادگی می‌کنند.

حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به هجمه‌های گسترده استکبار جهانی و بلاهایی که دشمنان دین بر مسلمانان وارد کرده‌اند، گفت:  ما باید قدر امنیت امروز را که در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی بدست آورده‌ایم بدانیم.

وی گفت: آمریکا درکشور آلبانی که هفتاد درصد آنها مسلمان و بقیه مسیحی هستند هزاران منافق را اجیر کرده تا با شایعه پراکنی آنها را نابود سازد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه دشمنان همواره در تلاش هستند تا جوامع اسلامی را تسلیم امیال پلید خود سازند، خاطرنشان کرد: دشمنان باید بدانند که ملت ایران هرگز در برابر آنان تسلیم نمی‌شوند و در عرصه مقابله با زیاده‌خواهی‌های آنها ایستاده‌اند.

حجت‌الاسلام منتظری اضافه کرد: ما در کشور مشکلات اقتصادی و غیره داریم، اما نباید فراموش کنیم این مشکلات و توطئه‌های اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران مربوط به امروز است.

وی اضافه کرد: ملت ایران از آغاز انقلاب تا به امروز همواره با این توطئه‌ها دست و پنجه نرم کرده ولی هیچ وقت به خواسته‌های دشمنان تن نداده‌اند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار داشت: برای عبور از مشکلات اقتصادی همه باید در کنار هم باشیم اصناف باید با رعایت اصل عدالت از احتکار اجناس دوری و آنچه را مورد احتیاج مردم است به قیمت واقعی در اختیار مردم قرار دهند.

حجت‌الاسلام منتظری با تاکید براینکه مسئولین باید زمینه پاسخگویی به مطالبات مردم را فراهم سازند، گفت: ملت ایران در تمام عرصه‌های سرنوشت‌ساز حاضر بوده و همواره پای نظام و رهبری ایستاده‌اند مسوولان باید با خدمت صادقانه و ایجاد بسترهای لازم برای رفع مشکلات مردم پاسخگوی این همه ایثار و از خودگذشتگی مردم باشند.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم خانواده‌ها فرزندان خود را برای ورود به مراکز علوم دینی تشویق کنند تا درس طلبگی را فراگرفته و جامعه را هدایت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست