شناسه خبر: 64523

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=64523

امام جمعه اهل سنت بيرجند:
ارزش اعمال انسان به نیت اوست
مولوي غلام حيدر فاروقي گفت: اگر اعمال و عبادات انسان مطابق با دستورات الهي و سنت رسول الله باشد مور پذيرش قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، امام جمعه اهل سنت بیرجند در خطبه های این هفته با اشاره به اینکه برای قبولی طاعات دو شرط لازم است خاطر نشان کرد: شرط اول قبولی عبادات اخلاص است و شرط دوم عبادت بر اساس سنت پیامبر.

وی افزود: پیامبر(ص) فرمودند، ایمان هیچ یک از شما کامل نمی شود تا زمانی که اعمال شما مطابق دستوراتی که من آورده‌ام نباشد.

ایشان ادامه داد: آیات قرآن هم در این رابطه زیاد هست که به این آیه اشاره نمودند، (وَما اتکُمُ الرَّسولُ فَخُذُوهُ وما نهکُم عَنهُ فانْتهُوا) هر آنچه که پیامبر به شما آورده است و گفته است به آن چنگ بزنید و عمل کنید و آنچه که شما را از آن منع کرده و نهی کرده است انجام ندهید.

مولوی فاروقی عنوان داشت: یکی از راههای قبولی طاعات مطابق بودن عبادت با سنت پیامبر(ص) است. دوم اخلاص است که بستگی به نیت دارد. پس ارزش عمل انسان بستگی به نیت انسان دارد که آیا این عمل را فقط برای رضای خدا انجام می دهد یا هدف دیگری دارد.

فهرست