معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
ارسال ۴۰ هزار پیامک به مسابقه قرآن کریم مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور/معرفی ۸۵ نفر از برگزیدگان
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از ارسال 40 هزار پیامک از سوی علاقمندان داخل استان و سایر استان‌های کشور به مسابقه پیامکی قرآن کریم مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تا پایان روز پانزدهم ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام شهسواری در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه پیامکی قرآن کریم مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور که امروز در نمازخانه این مرکز با رعایت تمام اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: به واسطه شیوع ویروس کرونا مسابقات قرآن توسط مرکز بزرگ اسلامی در ماه مبارک رمضان امسال با شیوه جدید و با بهره گیری از توان و ظرفیت شبکه استانی صدا و سیما در حال برگزاری است.
وی در مورد نحوه برگزاری این مسابقه قرآن تصریح کرد: هر روز برنامه جزءخوانی قرآن از شبکه استانی پخش می‌شود و یک سوال چهار گزینه‌ای از همان جزء انتخاب و از طریق صدا و سیما به اطلاع مخاطبین می‌رسد.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: هر روز به ۵ نفر از کسانی که به سوال مطرح شده پاسخ درست بدهند به قید قرعه جوایزی از سوی مرکز بزرگ اسلامی اهدا می‌شود.
وی گفت: اگر تعداد شرکت کنندگان از ۵ هزار نفر در روز بیشتر باشد تعداد نفرات برتر به ازای هر هزار نفر یک نفر تعیین می‌شود.
وی با بیان اینکه این مسابقات تا پایان ماه رمضان ادامه دارد، گفت: از آغاز این مسابقه که از روز دوم ماه مبارک رمضان شروع شده تا پایان روز پانزدهم ماه رمضان در مجموع ۴۰ هزار پیامک از داخل استان و حتی سایر استان‌ها به دست ما رسیده است.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: تا پایان روز پانزدهم ماه مبارک رمضان که مصادف با ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع) بود، ۸۲ نفر برنده داشتیم که ۳۲ نفر از برترین‌ها مربوط به شهر سنندج و مابقی از سایر شهرهای استان و حتی استان‌های دیگر کشور بوده است.
حجت‌الاسلام شهسواری اذعان کرد: برابر پیامک‌هایی که آمده از اصفهان، کرج، رشت، خراسان جنوبی، رضوی، آذربایجان شرقی و غربی در مسابقه پیامکی قرآن مرکز بزرگ اسلامی مرکز بزرگ شرکت کرده‌اند داشته‌ایم.
وی اضافه کرد: امروز طی این برنامه از ۳۲ نفر از برگزیدگانی که مربوط به شهر سنندج هستند با اهدای جایزه نقدی و ۲ جلد کتاب شامل آیات موضوعی بیانیه گام دوم انقلاب که دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تدوین کرده و کتاب آشنایی با جزء ۱۵ قرآن کریم تجلیل خواهد شد.

فهرست