امام جمعه روستای یل چشمه کلاله:
از اهداف ارزشمند تشکیل خانواده تربیت فرزند صالح است / کشاورزان بقایای محصولات کشاورزی را آتش نزنند
با توجه به گرمای هوا و فصل درو، کشاورزان و مردم منطقه بقایای محصولات کشاورزی را آتش نزنند، زیرا با انجام این کار شرایط برای آتش سوزی زمین های کشاورزی اطراف، مراتع و جنگل ها مهیا و آماده می شود.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالرحمن نیازی در نماز جمعه این هفته روستای یل چشمه سفلی شهرستان کلاله ضمن احتمال وقوع حریق در عرصه های طبیعی در فصل گرما و فصل درو افزود: آغاز فصل گرما شرایط را برای ایجاد آتش سوزی در زمین های کشاورزی، مراتع و منابع طبیعی مساعد کرده است و لازم است به منظور پیشگیری و کنترل به موقع سطح این گونه آتش سوزی ها در عرصه های کشاورزی، مرتعی و جنگلی و با هدف جلوگیری از بروز بحران و خسارت های جانی و مالی نکات فرهنگی و آموزشی باید مدنظر قرار گیرد.
وی با بیان اینکه، آتش سوزی بقایای زمین های کشاورزی علاوه بر اینکه چهره نازیبایی از طبیعت نشان می‌دهند باعث بروز مشکلات زیست محیطی و وارد آمدن خسارات اقتصادی می‌شود، افزود: گاهی آتش به مزارع همسایه نیز سرایت کرده باعث خسارات مالی و روحی جبران ناپذیری می شود.
امام جمعه روستای یل چشمه سفلی شهرستان کلاله افزود: دلیل اصلی روی آوردن کشاورزان به آتش زدن کاه و کلش گندم و جو کنترل آفات و علف‌های هرز، پاک شدن سریع زمین از بقایای گیاه قبلی و آسان شدن عملیات شخم برای محصول بعدی است ولی لازم به ذکر است به کار بردن تناوب زراعی صحیح و استفاده مناسب از سموم نتیجه ای بسیار مطلوب تر دارد.
آخوند عبدالرحمن نیازی افزود: از مردم منطقه تقاضا می کنم از روشن کردن آتش به هر عنوان در کنار زمین های کشاورزی، مراتع و جنگل خودداری کنند و اگر هم که مجبور به روشن کردن آتش شدند با رعایت فاصله از زمین کشاورزی و درختان به این امر اقدام کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، یکی از اهداف ارزشمند تشکیل خانواده را تربیت فرزند صالح وپاک بیان نمود و گفت: همه خانواده ها تلاش می کنند فرزندی پرورش دهند که آینده ساز یک جامعه باشد.
امام جمعه روستای یل چشمه سفلی شهرستان کلاله تصریح نمود: تربیت فرزند صالح و سالم وسیله‌ای برای بالابردن مقام اخروی پدر و مادر است و سبب آمرزش گناهان و فرستادن خیرات و برکات برایشان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست