مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش:
از فضایل حضرت علی(ع) همین بس که آیاتی از قرآن کریم در شان ایشان نازل شده است
حجت الاسلام جنید بنیادی مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش گفت: از فضایل حضرت علی(ع) همین بس که آیاتی از قرآن کریم در شان ایشان نازل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان: دوازدهم اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری است که به عنوان روز معلم نامگذاری شده است که امسال این روز مصادف است با ۱۹ رمضان که طبق منابع تاریخی و دینی روز ضربت خوردن حضرت علی(ع) می باشد، پیرامون این دو موضوع حجت الاسلام جنید بنیادی مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش با رابط خبری شعبه گیلان به گفت و گو پرداخت.

وی در این گفت و گوی تلفنی با تاکید بر اینکه جایگاه حضرت علی (ع) در قرآن کریم و روایات دینی کاملا مشخص است، اظهار داشت: نزول آیات قرآن در شان اهل بیت و به‌ ویژه حضرت علی(ع)، بسیار رایج و شایع است که در روایات متعدد و سخنان اهل تفسیر و حدیث در موارد متعدد به چشم می‌خورد که این امر نشان از جایگاه والای ایشان نزد خداوند تبارک و تعالی و حضرت رسول اکرم(ص) دارد.

امام جمعه مسجد شهدای روستای حوریان بخش پره سر شهرستان رضوانشهر با اشاره به اینکه در احادیث اهل سنت حضرت علی(ع) یکی از افرادی بود که پیامبر اکرم(ص) به ایشان بشارت بهشت را داده بود، افزود: علاوه بر احادیث، خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم نیز فضایل این بزرگ مرد تاریخ را بر شمرده است و بزرگان و عارفان دینی نیز در وصف ایشان و ویژگی ها و خصوصیات برتر ایشان، اشعار بی شماری را سروده اند.

وی فضایل و خصوصیات حضرت علی (ع) را بر شمرد و خاطر نشان کرد: حضرت علی (ع) در میان اهل سنت از خلفای راشدین و اهل بیت پیامبر اکرم(ص) به شمار می رود که در غزوات و جنگ های صدر اسلام مجاهدت های بی شمار و ارزشمندی داشته است و آن حضرت امام اول در بین برادران شیعه به شمار می رود.

حجت الاسلام جنید بنیادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت شهید مطهری و روز معلم، از تلاش ها و زحمات معلمان دلسوز جامعه تشکر و قدردانی نمود و گفت: اساتید و معلمان جامعه کمر همت بسته اند و در راستای تربیت و آموزش فرزندانمان تلاش و مجاهدت می نمایند و در این ایام و هفته معلم فرصت مناسبی است تا بتوانیم گوشه ای از تلاش های ایشان را قدر بدانیم و از این عزیزان تقدیر و تشکر نماییم.

مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) فرمودند معلمی شغل انبیا است، اضافه کرد: معلمان عظیم الشان ما نقش ارزنده ای را در جامعه ایفا می کنند و اینکه حضرت امام (ره) فرمودند معلمی شغل انبیا است یک حقیقت است زیرا انبیا الهی نیز وظیفه تعلیم بشر را بر عهده داشتند و امروز معلمان نیز این وظیفه مهم و حیاتی را عهده دار هستند، بنابر این باید همواره قدردان این قشر زحمت کش باشیم.

فهرست