از مدرسین علوم دینی اهل سنت استان کرمانشاه تجلیل شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه، به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم، به همت حوزه معاونت امور آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، از مدیران و مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت استان تجلیل شد.

در این مراسم که در شهر روانسر برگزار گردید، امیر حشمتی کارشناس مسئول آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ضمن تبریک روز معلم بر لزوم همکاری تنگاتنگ دفتر استانی کرمانشاه و مدرسین، مدارس علوم دینی استان جهت ایجاد نظام جامع آموزش و پژوهش تاکید کرد.

امیر حشمتی با اشاره به محدودیت های ناشی از تفاوت در سنوات تحصیلی و نظام آموزشی مدارس رسیدن به نظام جامع آموزش و پژوهش را برطرف کننده بسیاری از مشکلات پیش روی طلاب دانست.

وی در ادامه  با اشاره به مقدس بودن حضور استادان در کلاس درس گفت: باید قدر معلمان‌مان را بدانیم و همواره از آنان سپاسگزار باشیم، زیرا برای معلم، قدردانی از زحماتش، ارزشمندترین کار است.

کارشناس مسئول آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان کرمانشاه تاکید: در روایات و احادیث، توصیه و تأکید به تکریم والدین و معلم آمده است و این نشان می‌دهد که معلم چه جایگاه رفیعی در نزد خداوند دارد، پس باید بال تواضع را در برابر آنان بگشاییم و سر تعظیم فرود آوریم.

امیر حشمتی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ترسیم گام دوم انقلاب افزود: در این بیانیه جوانان مورد توجه خاصی هستند و به معلمانی که این جوانان را تربیت می‌کنند و آموزش می‎‌دهند، نگاه ویژه‌ای شده و توصیه به علم و پژوهش در پرتو اخلاق و ایمان مورد تأکید است.

وی در پایان  جایگاه معلم در تمام جوامع و به خصوص در ایران اسلامی را مورد احترام همگان دانست و عنوان کرد: ایثار معلم چیزی جز عشق، علاقه و اعتقاد نیست و این ازخودگذشتگی را نمی‌شود با مادیات یا مواردی از این قبیل جبران کرد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام زارعی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران روانسر اظهار داشت: اولین معلم خود خداست و دومیین معلم برای انسانها پیامبران هستند و اساس روایات و آیات قرآن معلم سوم بشر جبرِیل فرشته مقرب خداوند است.

حجت الاسلام زارعی در ادامه افزود:معلمی چون شغل انبیاء است پس عبادت محسوب می شود و باید خیلی مفتخر و شکرگزار باشیم که معلم هستیم و در جایگاه بزرگان  مشغول فعالیت هستیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه شهر روانسر شغل معلمی را صاحب باقیات و صالحات دانست و افزود: همانطور که می دانید قلم معلم از خون شهید مقامش بالاتر است و این نشان از خیر بو برکت در دنیا و آخرت برای یک معلم دارد.

در پایان از مدرسین نمونه مدارس علوم دینی اهل سنت استان کرمانشاه تقدیر و هدایایی به آنها اهدا شد.

فهرست