امام جمعه اهل سنت چاه مبارک؛
از نشانه‌های اهل ایمان تعظیم و گرامیداشت ماه‌های حرام است
شیخ مقدسی: عقاب گناهان و معاصی در ماه‌های حرام چند برابر است و همچنین حسنات و کارهای خیر هم، در ماه‌های حرام اجر و ثواب آن چند برابر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم مقدسی امام جمعه اهل سنت چاه مبارک در خطبه‌های نماز‌جمعه این هفته ماه‌های حرام را از منظر آیات و روایات مورد بررسی قرار داد و گفت: بعضی از زمان‌ها در نزد خداوند نسبت به دیگر زمان‌ها برتری دارد، همچنانکه برترین زمان از شب، وقت سحر و بهترین شب‌ها شب قدر است.
وی افزود: بهترین روزهای هفته روز جمعه و بهترین روزهای سال، ده روز اول ماه ذی‌حجه و بهترین روزهای اول ذی‌حجه روز عرفه و بهترین ماه‌های سال ماه‌های حرام می‌باشد.
خطیب جمعه با اشاره به اینکه چهار ماه از ماه‌های سال ماه‌های حرام شناخته شده است، اظهار کرد: این چهار ماه دارای حُرمت و قداست خاصی پیش خداوند هستند و خداوند متعال درباره این ماه‌ها چنین می‌فرمایند: «فلا تظلموا فیهن أنفسکم»پس در ماه‌های حرام به خودتان ظلم نکنید.
وی اظهار کرد: چنانکه همه می‌دانیم ظلم و گناه در همه ماه‌های سال حرام است، اما تصریح خداوند در این آیه دلیل بر جایگاه و منزلت این ماه‌ها نزد خداوند است.
شیخ مقدسی، عقاب گناهان و معاصی در ماه‌های حرام را چند برابر دانست و گفت: همچنین حسنات و کارهای خیر هم، در ماه‌های حرام اجر و ثواب آن چند برابر می‌شود.
وی تعظیم حُرمات خداوند را از علامت‌های ایمان و تقوا در دل انسان مسلمان دانست و بیان کرد: چنانکه خداوند متعال می‌فرمایند: «ومن یُعظِّم شعائرالله فإنها من تقوی القلوب». پس وظیفه ما به‌عنوان یک مسلمان، این است که حرمت ماههای حرام را پاس بداریم و همیشه پایبند به دستورات خداوند و رسولش باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست