امام جمعه موقت اهل سنت بندو از توابع عسلویه؛؛
از نشانه‌های خردمندی غنیمت دانستن عمر و جوانی است
شیخ راه‌انجام گفت: انسان خردمند کسی است که عمر خود را در راهی صرف می‌کند که رضایت خدایش را در پی داشته باشد و بتواند با آن اعمال و مدیریت کردار و رفتارش، خداوند را خشنود سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم راه‌انجام امام جمعه موقت اهل سنت مسجد ابوبکر صدیق بندو در خطبه های نماز جمعه این هفته گردش شب و روز را از آیات و نشانه‌‌های خداوند بیان کرد و گفت: پروردگار متعال شب و روز را که از آیات و نشانه‌های آشکار الهی است می‌گرداند شاید پند و اندرزی برای صاحبان خرد باشد.

وی باتوجه فرمایشات پیامبر (ص) اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام به سرعت گذشتن روزها و سالها را از نشانه‌های قیامت بیان می‌دارد آنگونه که می‌فرماید: «لا تقوم الساعه حتی یتقارب الزمان» در تقارب زمان اینگونه می‌فرماید: « فتکون السنه کالشهر و الشهر کالجمعه والجمعه کالیوم والیوم کالساعه والساعه کاضرمه من النار» گذر یک‌سال را مانند گذشت یک ماه و ماهی را به‌مانند اول هفته تا جمعه و هفته را به مانند یک روز و یک روز را به مانند یک ساعت می‌داند.

خطیب جمعه، گذر عمر و سپری شدن اوقات ارزشمند عمر انسان به بطالت را متذکر شد و خطاب به نمازگذاران گفت: انسان باخرد لحظات عمر خود را به بیهودگی و بطالت نمی‌گذراند و همواره در انجام اعمال صالح و خیر تلاش می کند و در این راستا از دیگران گوی سبقت را می رباید.

وی با تأسی به این آیه از کلام الله تأکید کرد: آن گونه که خداوند متعال می فرماید: «وسارعوا الی مغفره من ربکم و جنه عرضها السماوات والارض اعدت للمتقین».

راه‌انجام تصریح کرد: پس انسان خردمند کسی است که عمر خود را در راهی صرف می‌کند که رضایت خدایش را در پی داشته باشد و بتواند با آن اعمال و مدیریت کردار و رفتارش، خداوند را خشنود سازد.

خطیب جمعه یادآور شد: هر آنچه که انسان از اعمال خود مخفی و یا آشکار داشته در روز قیامت در پیشگاه حقتعالی حاضر است و اعمالش همه گردآوری شده به انسان تحویل داده می شود.

وی یادآور شد: در آن روز یا از سعادتمند خواهد بود و پرونده‌اش را به دست راست او خواهند داد و یا از گنهکاران بوده و با خواری و ذلت نامه او به دست چپ داده می‌شود.

امام‌جمعه موقت اهل سنت بندو در ادامه سخنان اغتنام ایام جوانی و دوران سلامتی و توانایی را متذکر شد و با تاسی به کلام گهربار نبی مکرم اسلام گفت: پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) در مورد پنج نعمت قبل از روی آوردن پنج چیز سفارش می کند. آن حضرت می‌فرماید: «اغتنم خمساً قبل خمسٍ، قبل شبابک قبل هرمک، و صحتک قبل سقمک، و غناک قبل فقرک، و فراغک قبل شغلک و حیاتک قبل موتک». پیش از آنکه پنج چیز به تو روى آورد، پنج چیز را غنیمت شمار، جوانى را پیش از پیرى، تندرستى را پیش از بیمارى، توانگرى را پیش از پریشانى و فراغت را پیش از گرفتارى و زندگى را پیش از مرگ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست