شناسه خبر: 1128

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1128

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم :
از ویژگی های اهل ایمان وفای به عهد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم گفت : گاهی وفای به عهد ، پیمانی است که افراد با هم می بندند و گاهی عهدی است که در پیشگاه خداوند بسته می شود .

وی با بیان اینکه پایبندی به عهد به این معنا است که به دستورات خدا و رسولش عمل کنیم ، افزود : وفای به عهد از واجبات است و وفا کردن به عهد در پیشگاه خداوند از اهمیت خاصی برخوردار است .

امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم بخش اسالم شکستن عهد و پیمان را سبب ناامیدی و پوچی انسان دانست و خاطر نشان کرد : کسی که در عهد خود با خدا جفا کرده است به خودش جفا کرده و متضرر خواهد شد .

وی با تاکید بر اینکه همه ما در محضر خداوند متعال قرار گرفته ایم ، اظهار داشت : شکستن پیمان، شکستن خود است ، پس اگر پیمانی می بندیم پایبند باشیم و همیشه در نظر داشته باشیم که اگر در عهد خود جفایی کردیم روزی گریبانمان را خواهد گرفت .

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی گفت : گاهی در زندگی در بن بست هایی قرار می گیریم که ما را به گمراهی و جفای به عهد می کشاند و اینجا است که خداوند صبر و شکیبایی ما را مورد آزمایش و امتحان قرار می دهد .

وی ادامه داد : اگر در مقابل سختی ها و مشکلات شکیبا باشیم خداوند بن بست ها را برطرف خواهد کرد .

امام جمعه اهل سنت بخش اسالم  با بیان اینکه پیامبران الهی نیز مورد آزمایش قرار می گرفتند ، گفت : خداوند انبیا خود را مورد آزمایش قرار داده است و پیامبران امتحان های سختی را پشت سر گذاشته ، اما به عهد خود با خدا وفا دار مانده اند.

وی با اشاره به امتحان سخت الهی که به حضرت ابراهیم (ع) دستور داد تا فرزندش اسماعیل را در راه خدا قربانی کند ، گفت : خداوند خدایی خود را بر ما ثابت کرده است و ما باید معنی وفا و جفا را بدانیم .

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی از ویژگی های اهل ایمان را وفای به عهد دانست و افزود : مسلمانی  تنها نماز خواند نیست ، بابد به اطراف خود بنگریم ، فقرا و نیازمندان زیادی در اطراف ما وجود دارند باید به آنان کمک کنیم کمک به نیاز مندان وفای به عهد است .

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم نا امیدی از درگاهش را مورد نکوهش قرار داده است ، اظهار داشت : اگر قطره ای اخلاص از خودمان نشان دهیم خداوند آن را تبدیل به دریا می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست