شناسه خبر: 122565

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=122565

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه:
استفاده از فضای مجازی برای بیان ارزش‌ها ضروری است
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه براهمیت استفاده از فضای مجازی تاکید کرد و گفت: استفاده از فضای مجازی برای بیان ارزش‌ها ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایرنا؛ حجت الاسلام «حجت الله فاضلی» در جلسه هم اندیشی روحانیون شیعه و سنی شهرستان جوانرود که با موضوع آسیب‌های اجتماعی و تاثیرات فضای مجازی و راهکارهای مقابله با آن برگزار شد، با اعلام اینکه امروزه فضای مجازی هم فرصت است برای رفاه و تعالی و هم می‌تواند تهدیدی جدی برای اضمحلال و انحطاط جوامع بشری باشد، افزود: ارتباط جامعه با این مقوله به حدی قوی شده که جلوه‌های حقیقی لازم را به خود گرفته و تبدیل به یک فضای حقیقی و واقعی شده است.

وی اظهار داشت: از آنجا که این فضا فقط تصورات و نظریات تئوری نیست بلکه عملکردها، برنامه‌ها، رویکردها و فعالیت‌های جامعه و افراد آن را در بر می‌گیرد ضرورت دارد به صورت ویژه به آن توجه داشته باشیم.

حجت الاسلام فاضلی با استناد به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه مسئولان و اقشار جامعه در تقویت فضای مجازی کشور و احیای معنویت و فرهنگ اسلامی در آن خاطرنشان کرد: فضای مجازی می‌بایست به نفع ارزش‌های ملت و جامعه اسلامی مدیریت شود و همه به صورت آتش به اختیار برای نیل به این مهم تلاش نمایند.

وی با ضروری برشمردن چنین نشست‌هایی با شرکت علما و روحانیون از آنان خواست که با هم اندیشی و تشریک مساعی در تقویت ارزش‌های دینی و اسلامی در فضای مجازی بکوشند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: شناخت ابعاد قوت در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، استفاده حداکثری ماموستاها و روحانیون برای بارگذاری ارزش‌های دینی، تولید محتوای مثبت و مناسب، برنامه ریزی جهت خنثی سازی توطئه های دشمنان و تقویت سواد رسانه‌ای از مهم‌ترین راهکارها برای بهره مندی حداکثری از فضای مجازی است.

حجت الاسلام فاضلی با تاکید بر گذراندن آموزش های لازم و علمی در این حوزه توسط نیروهای ارزشی در خصوص فضای مجازی گفت: اگر جوانان و کاربران ما به صورت آموزش دیده و علمی از این فضا استفاده کنند قطعاً به تسخیر ارزش های دینی و اسلامی در خواهد آمد و در تقابل با ضد ارزشها توفیقات زیادی کسب خواهیم کرد.

وی با بیان منویات رهبری در خصوص اینکه فضای مجازی در کشور فضای رها شده‌ای است، از طرح قانون صیانت از فضای مجازی حمایت و افزود: اگر این موضوع به قانون تبدیل شود یکی از دغدغه‌های رهبری رفع شده و باب نفوذ و استیلای دشمن به حداقل می‌رسد.

حجت الاسلام فاضلی با بیان این نکته که یکی از سیاست های استکبار برای کسب منافع بیشتر و مدیریت جوامع دیگر همین فضای مجازی است بر برگزاری چنین جلساتی تاکید کرد.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

فهرست