شناسه خبر: 9929

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=9929

خطیب جمعه اهل سنت مسجد رسول اکرم(ص) حویق تالش :
استقامت در ایمان ارزش است
حجت الاسلام معین اعتمادی در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع رسول اکرم(ص) روستای محروم زومه بخش حویق شهرستان تالش به تبیین مفهوم استقامت در دین طبق آیات و روایات پرداخت و با اشاره به آیات سی ام و سی و یکم سوره فصلت، گفت: خداوند متعال در این آیات بر اهمیت پایداری و استقامت در دین اشاره و از پاداشی که برای استقامت کنندگان قرار داده شده مژده و بشارت می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام معین اعتمادی در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع رسول اکرم(ص) روستای محروم زومه بخش حویق شهرستان تالش به تبیین مفهوم استقامت در دین طبق آیات و روایات پرداخت و با اشاره به آیات سی ام و سی و یکم سوره فصلت، گفت: خداوند متعال در این آیات بر اهمیت پایداری و استقامت در دین اشاره و از پاداشی که برای استقامت کنندگان قرار داده شده مژده و بشارت می دهد.

وی تاکید بر اهمیت استقامت مسلمانان در ایمان به خدا، آن را ارزش خواند و خاطر نشان کرد: اگر پایداری در دین نباشد چه بسا مومنانی که در دین مقاومت نکردند و در برابر فشار ها و وسوسه های شیطانی تسلیم شدند و در نهایت عاقبت به خیر نشدند.

خطیب جمعه اهل سنت مسجد رسول اکرم(ص) روستای محروم زومه بخش حویق در ادامه سخنان خود با بیان اینکه کسی که توکل به خدا دارد و در این راه استقامت می کند، یقینا عاقبت به خیر خواهد شد، اظهار داشت: کسی که خالق بودن خدا را قبول دارد فقط به او توکل می کند و همه امور را به خداوند متعال می سپارد و چون به راهی که انتخاب کرده یقین دارد، پایداری پیشه خواهد کرد.

حجت الاسلام معین اعتمادی با اشاره به آیات و روایات و بیان اینکه استقامت در دین، ایمان را بارور می نماید، افزود: استقامتی با ارزش است که در راه دین و ایمان باشد، زیرا کسی که در راه دین پایداری کند، ایمانش تقویت می شود و آن چه ایمان را به نتیجه مى‌رساند، مقاومت است.

این عالم اهل سنت تالش در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه استقامت در ایمان ارزش است،بیان داشت: استقامت در راه خدا، رضایت الهی را در دنیا و آخرت همراه خواهد داشت و در قرآن کریم بر استقامت کنندگان در راه دین مژده و بشارت بهشت را داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست