امام جمعه موقت سنندج
استقامت در برابر مصیبت‌ها موجب تقویت ایمان انسان می‌شود
امام جمعه موقت سنندج گفت: ‌انفاق از جمله راه‌هایی است که صبر و استقامت را در انسان بالا و موجب تقویت دین و ایمان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از کردستان ماموستا معروف خالدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با اشاره به اینکه ۲۷ رجب که سالروز معراج و مبحث پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: معراج پیامبر اکرم نشان از عظمت ایشان و مبعث پیامبر بیانگر رسالت حقیقی رسول خدا(ص) است.
وی در ادامه به حادثه‌های اخیر در کشور گریزی زد و گفت: حادثه سیل موجب نگرانی و غم برای همه ملت ایران شد که آسیب‌های جانی و مالی را به عده‌ای از هموطنانمان وارد کرد.
امام جمعه موقت سنندج اذعان داشت: امروز روز امتحان توانمندها و اهل سخاوت است، امروز مسلمانان مورد امتحان قرار می‌گیرند، چرا که بی‌تفاوتی نشانه مسلمانیت نیست، بلکه مسلمانان با این افراد ابراز همدردی می‌کنند.
به گفته وی، همانطور که ملت مسلمان ایران در تمامی برهه‌ها در گذشته از امتحانات سربلند بیرون آمده‌اند در این امتحان الهی هم سربلند بیرون آمدند.
وی اضافه کرد:‌ برخی از مسوولان نامسلمان اروپایی مانع از ارسال کمک‌های مردمی به مردم سیل‌زده کشورمان شدند که باید بدانند خداوند تاوان این عمل را از آنها می‌گیرد.
امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه همه اینها امتحان الهی است و در قرآن به آن اشاره شده است، گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید هر نوع امتحانی در مسیر انسان مسلمان قرار دارد و باید سعی کنیم با صبر از این امتحانات سربلند بیرون بیاییم.
خالدی خاطرنشان کرد:‌ کسانی که در این شرایط از نفس و مال خود می‌گیرند و به دیگران کمک می‌کنند در شرایطی که خود احتیاج دارند مورد رحمت و مغفرت خدا قرار می‌گیرند.
وی افزود: اگر ما در صحنه حضور پیدا کنبم و در کنار هم باشیم رحمت خدا نیز شامل حالمان می‌شود و از این بحران با آسیب کمتر خارج خواهیم شد.
امام جمعه موقت سنندج گفت: خدمات سپاه، نیروی انتظامی و دستگاه‌های خدمات‌رسان در راستای تامین امنیت و آسایش مردم قابل تقدیر است.
ماموستا خالدی اظهار کرد: کسانی که در برابر مصیبت‌های الهی سر تعظیم فرود می‌آورند و به هم‌نوعان خود در بحران‌ها کمک می‌کنند مورد رحمت و بخشش خدا قرار می‌گیرند.
خالدی اضافه کرد:‌ استقامت در میدان عمل است و زمانی که مسلمانی می‌گوید من مسلمان و به خدا و پیامبرش اعتقاد دارم باید در میدان عمل نیز در زمان بروز مشکلات صبر و استقامت را پیشه کنند.
وی با بیان اینکه کسی روی ایمانش ثابت قدم باشد یعنی ایمان دارد، گفت: ثابت قدم در ایمان کسی است که هر کاری را تنها برای رضای خدا انجام می‌دهد.
امام جمعه موقت سنندج حفظ زبان و دوری از سوءظن را مورد تاکید قرار داد و گفت: بدگمانی و سوءظن استقامت را در انسان پایین می‌آورد.
به گفته ماموستا خالدی، نگاه به نامحرم ایمان را ضعیف و دروغگویی ریشه ایمان را در می‌سوزاند از این رو باید همواره سعی داشته باشیم که در گفتار و رفتارمان صادق باشیم.
وی افزود: ‌انفاق از دیگر راه‌هایی است که صبر و استقامت را در انسان بالا و موجب تقویت دین و ایمان می‌شود.
وی اظهار کرد: کسی که استقامت داشته باشد و در برابر مصیبت‌ها صبر پیشه کند در آخرت مورد لطف و بخشش خداوند قرار می‌گیرد.
امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد:‌ استقامت یعنی در کوچکترین تا بزرگترین مشکلات ایمان خود را حفظ کند و هیچگاه از ایمان و دین خود برنگردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست