استقبال مناسب از مسافران نوروزی زمینه‌ساز رونق گردشگری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، ماموستا سید عبدالقادر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه سروآباد اظهار کرد: آغاز سال نو مصادف با میلاد با سعادت حضرت علی‌«ع» بود که امیدواریم امسال مایه خیر و برکت برای همه مسلمانان جهان باشد.
وی بر استقبال هرچه خوب از مهمانان نوروزی و حراست از منابع طبیعی تاکید کرد و گفت:‌ مردم با استقبال هرچه خوب از مسافران نوروزی زمینه رونق صنعت گردشگری را در استان فراهم سازند.
امام جمعه سروآباد در ادامه به حادثه تلخ به شهادت رساندن تعدادی از مسلمانان در مسجدی در کشور نیوزیلند گریزی زد و گفت: موضوعی که همه ما مسلمانان به شنیدن آن نگران و ناراحت شدیم ترور جمع کثیری از مسلمانان بی‌گناه در نیوزیلند بود.
ماموستا حسینی بهار و زنده شدن طبیعت را نشانه حیات دوباره بعد از مرگ دانست و گفت: خداوند تبارک و تعالی در قرآن می‌فرماید«ای رسول خدا زمین را تماشا کن که چطور زنده می‌شود و نعمت‌های فراوانی همچون باران و غیره را در اختیار انسان‌ها قرار داده‌ام».
وی اضافه کرد: خداوند تمام این نعمت‌ها را برای رشد انسان قرار داده و در مورد نحوه و چگونگی استفاده از آن در قیامت از ما سوال خواهد پرسید.
امام جمعه سروآباد گفت: باران زمین مرده را زنده می‌کند همچنانکه خداوند بعد از مرگ انسان‌ را دوباره حیات می‌بخشد و به آنچه از خوب و بد انجام داده حسابرسی خواهد کرد.
ماموستا حسینی اضافه کرد: خداوند منان برهمه چیز توانااست کسی که زمین تشنه را به وسیله باران زنده می‌کند همانکسی است که توان زنده کردن مردگان را دارد.
وی با بیان اینکه پیامبر اکرم خطاب به انسان‌های می‌فرماید قبل از اینکه به چند آفت مبتلا شود مواظب خود باشید، گفت: یکی از این آفت‌ها فقراست که اگر دامنگیر انسان شود دین را هم از دست خواهد داد.
وی اضافه کرد: نباید اجازه دهیم که غرق شدن در مادیات خداوند را از یادمان فراموش کند و در انجام فرائیض دینی تنبلمان سازد.
امام جمعه سروآباد توجه به انجام واجبات دینی را امری ضروری دانست و گفت: ادای زکات و خیر و انفاق مال از جمله دستورات دین اسلام است که نباید هیچ وقت مورد غفلت و فراموشی قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست