شناسه خبر: 2591

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2591

امام جمعه اهل سنت جامعه المصطفی گرگان:
اسلام، خواهان صلح و امنیت برای آحاد بشریت است
امام جمعه اهل سنت جامعه المصطفی گرگان، گفت: دین مبین اسلام آمده تا جامعه انسانی را به سمت صلح و امنیت هدایت کند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، استاد هاشم کوناتی در نماز جمعه اهل سنت این هفته جامعه المصطفی گرگان اظهار کرد: در عصر حاضر دشمن با استفاده از هر وسیله ای درصدد این است تا این دین شریف را جنگ خواه و خشونت طلب معرفی کرده تا افکار عمومی جهان از آن دور شده و گرایشی به سمت آن نداشته باشد.

سرپرست گروه علوم قرآنی جامعه المصطفی گرگان با یادآوری اینکه اسلام هر جا وارده شده همراه خودش صلح و امنیت را نیز آورده است، تصریح کرد: همه دستورات و تعالیم ناب اسلام مستقیما با امنیت در عقیده، رفتار و اخلاق سر و کار دارد و یا منتهی به آنها می شود.

وی، افزود: اعجاز عددی قرآن، معجزه و شاهکار خداوندی است، کلمه «اسلام» در قرآن کریم ۸ بار آمده است؛ چون درهای بهشت ۸ باب است و کسی که اسلام را به عنوان دین خود قبول کرده و مسلمان از دنیا رفته باشد می تواند وارد یکی از این درها شود.

به گفته وی؛ کلمه «مسلم» هم در قرآن مجید ۴۲ بار ذکر شده و کلمه «سلام» هم ۴۲ بار آمده است؛ به این معنی است که هر جا مسلم هست همراه با سلام است و به عبارت دیگر هر جایی از کره خاکی که انسان مومن و مسلمانی در آنجا سکونت کند، باید امنیت نیز در آن منطقه برقرار باشد.

استاد کوناتی با اذعان بر اینکه نگفتن دروغ، امنیت اعتمادی در جامعه ایجاد می کند، ابراز کرد: افرادی که دروغ و نیرنگ در کارشان نیست مورد اعتماد همه واقع می شوند و به عنوان افرادی صادق و امین شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست