امام جمعه گنبد کاووس:
اسلام آئین ساده زیستی، اعتدال و دوری از افراط و تفریط است
امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس گفت: بر اساس آیات قرآن کریم دین اسلام آئینی جهت ساده زیستی و اعتدال در زندگی فردی و اجتماعی و دوری از افراط و تفریط است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان،  آخوند عبدالباسط نوری زاد در نماز جمعه این هفته اهل سنت گنبد کاووس گفت: غلو و افراط و تفریط، اندیشه و باورهای ناصوابی است که بسترهای بروز آسیب های مهم را فراهم کرده و پیامدهای سویی برای جوامع اسلامی در پی خواهد داشت.
وی افزود: پیامبر گرامیمان در روایتی متذکر شده، من برای امت خود شریعتی همراه با ساده زیستی، شفافیت و بدون ابهام به ارمغان گذاشته ام تا با عمل به آن رستگار شوند.
امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس در ادامه اظهار داشت: مومنین نباید در عمل به آداب و سنن پیامبر (ص) و حتی در عبادات و عمل به احکام الهی نیز افراط و تفریط داشته باشند زیرا که اینگونه اعمال نوعی خارج شدن از حدود شریعت محسوب می شود.
آخوند عبدالباسط نوری زاد از مومنین خواست، در زندگی فردی و اجتماعی حدود شریعت و اعتدال را رعایت کرده و سعی کنند در همه شئونات زندگی سیره پیامبر گرامی اسلام را که کامل ترین انسان و الگویی برای جهانیان است بدون افراط و تفریط پیشرو قرار دهند تا سعادت دنیا و آخرت نصیب تان گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست