شناسه خبر: 11127

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=11127

امام جمعه موقت اهل سنت خارگ؛
اسلام با بی‌کاری و تنبلی مخالف است
شیخ جمات مژده: اگر مردم در جامعه به مسئولیت‌های خود عمل کنند و در همه فراز و نشیب‌های زندگی، دست از کار و تلاش بر ندارند هیچ‌گاه ضعیف و حقیر و نیازمند نخواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ جمات مژده امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: دین اسلام اساساً اجتماعی و دین تلاش و کوشش در عرصه‌های مختلف است و با هر گونه بطالت و بیکاری و تنبلی که منجر به فقر و محرومیت و گرفتاری و رذائل اخلاقی گردد مخالف است و با آن مبارزه می‌کند.

وی افزود: در رهنمودهای پیامبر اکرم (ص) است که در خصوص کار و فعالیت بیان فرموده است: اگر قیامت و روز رستاخیز فرا برسد و در دست یکی از شما نهالی بود و می‌توانست پیش از برپایی قیامت آن را بکارد حتما چنین کاری بکند.

امام جمعه موقت اهل سنت خارگ تصریح کرد: اگر مردم در جامعه به مسئولیت‌های خود عمل کنند و در همه فراز و نشیب‌های زندگی دست از کار و تلاش بر ندارند هیچگاه ضعیف و حقیر و نیازمند نخواهند شد.

وی با بیان اینکه اسلام افرادی را که تن به کار و کوشش نمی‌دهند نمی‌پسندد گفت: اسلام با افرادی که با انزوا طلبی و زهد‌نمایی دیگران را از کار و فعالیت مثبت باز می‌دارند و زمینه‌ساز فقر و محرومیت می‌گردند و روح و روان جامعه را به ضعف و ناتوانی و ذلت‌پذیری عادت می‌دهند محکوم می‌کند.

خطیب جمعه تصریح کرد: اسلام سعی و تلاش را به‌خاطر طلب روزی حلال به فضل خداوند تعبیر نموده و آن را شکوهمند و همراه با نماز جمعه و یاد خویش قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست