شناسه خبر: 779

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=779

اسلام دین رحمت و مهربانی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ماموستا علی فروتن در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع موچش اظهار کرد: بهار و زنده شدن طبیعت انسان را به یاد قیامت و معاد و زنده شدن می‌اندازد.
وی گفت: خداوند به پیامبر می‌فرماید «ای پیغمبر(ص) به مردم بگو که این زمین قبل از این چطور زنده شده است انسان هم بعد از مردن روزی مثل این زمین دوباره زنده می‌شود».
وی با بیان اینکه انسان دارای کرامت است و خدا انسان را مورد عزت و احترام خود قرار داده است، افزود: خداوند در سوره مبارکه نور به پیغمبر اسلام(ص) سفارش کرده که قرآن خواند و معنی این آیات را به اهل خانواده و دیگران یاد دهید.
وی با اشاره به اینکه سوره مبارکه نور بحث اخلاق و خانواده را بیان می‌کند، گفت: خداوند در سوره مبارکه حجرات آیه ۱۱ بحث توهین و غیبت را مورد توجه قرار داده است.
وی اضافه کرد: خداوند در سوره مبارکه حجرات انسان را از چند کار منع می‌کند و می‌فرماید «ای کسانی که ایمان آورده‌اید نسبت به همدیگر بدبین نباشید و گمان بد نزنید».
وی تصریح کرد: خداوند در همین سوره مبارکه خطاب به انسان‌ها می‌فرماید «در مورد دیگران جاسوسی نکنید و یکدیگر را خوار و سبک نکنید»
وی حفظ آبروی برادر دینی را از دیگر دستورات دین اسلام دانست و گفت: نباید در هیچ صورتی عملی که موجب بی ابرویی یک نفر می‌شود انجام دهیم و با تجسس زمینه رنجش و آزار دیگران را فراهم سازیم.
وی از دین اسلام به عنوان دین عدالت، برابری و مهربانی نام برد و گفت: عطوفت و مهربانی نسبت به همدیگر و تلاش در راستای رفع مشکلات و بازکردن گره از مسیر کار برادر دینی از دیگر دستورات این دین الهی است که باید مورد توجه قرار دهیم.
وی اضافه کرد: حفظ وحدت و مقابله با هرآنچه که زمینه شکاف وچنددستگی در جوامع اسلامی را فراهم می‌سازد از دیگر مسائلی است که مسلمانان باید اهتمام جدی به آن داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست