شناسه خبر: 103952

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103952

شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه اهل سنت جزیره خارک:
اسلام عملی در رفتار حضرت علی(ع) تفسیر و تبیین شد
تاريخ زندگي ايشان معلمي است بزرگ براي كساني كه قصد راهيابي به بينش والاي ديني را دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه اهل سنت جزیره خارک، به مناسبت سالروز شهادت حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام، در مصاحبه با خبرنگار دفتر پیرامون شخصیت حضرت علی(ع) از دیدگاه اسلام به صحبت پرداخت.
وی گفت: تربیت ایشان از بدو طفولیت با نبوت و رسالت بود. طبق اخلاق نبوی رشد نمود؛ فهم او برگرفته از اصل دین و آموزگارش نبی مکرم اسلام بود. طبیعتاً باید سرانجام حیات دنیوی ایشان با شهادت گره می خورد. و ایشان سراپا لیاقت بودند.
شیخ احمدرضا کنعانی افزود: سبک زندگی ایشان بر محور سادگی، قناعت، بخشش وجوانمردی بود. از ضعفا حمایت می کرد. محور عدل و انصاف بود.
امام جمعه اهل سنت جزیره خارک سپس به بیان فضایل امام علی علیه السلام پرداخت و گفت: در عین قدرت خصلتی مردانه داشت. همراه و حامی نبوت بود؛ کاتب وحی و عالم امت اولیه اسلام بودند. کسی بودکه لیاقت جامه رهبری جامعه بر تن ایشان زیبنده بود و از عالمان صحابه به شما می رفت. اسلام عملی در رفتار ایشان تفسیر و تبیین شد. تاریخ زندگی ایشان معلمی است بزرگ برای کسانی که قصد راهیابی به بینش والای دینی را دارند.

فهرست