شناسه خبر: 73323

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=73323

امام جمعه دیواندره:
اسلام هراسی مهمترین هدف دشمنان اسلام است
امام جمعه دیواندره گفت: دشمنان اسلام همیشه دین اسلام را دینی خشونت طلب و ضد آزادی معرفی می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا مرادی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره اظهار کرد: محکوم کردن اقدام نشریه شارلی ابدو که به ساحت قدسی حضرت رسول(ص) توهین کردند توسط تک تک مسلمانان ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب با صدور بیانیه ای این اقدام موهن را که حاصل عقده درونی سردمداران آنها یعنی یهود غاصب و نصارای آدم کش که اسرائیل و آمریکاو ماحصل آتش کینه دیرینه آنها است را محکوم کرد و ما هم به تبعیت از رهبر این اقدام را محکوم می کنیم.

امام جمعه دیواندره عنوان کرد: اقدام موهن این نشریه محلی فرانسوی (شارلی ابدو) را که به پیامبر رحمت و مهربانی توهین کرده محکوم و انتظار داریم مجامع بین المللی در محکومیت این حرکت که قلب میلیاردها مسلمان و انسان آزاده را جریحه دار کرده اقدام کنند.

ماموستا مرادی به حرمت حضرت رسول اعظم (ص) از دیدگاه قرآن کریم و احادیث پرداخت و عنوان کرد: با گسترش اسلام و فطرت پاک انسان ها همیشه قدرت های استعمارگر هرگاه منافع خود را در خطر ببینند به هر وسیله ای متوسل می شوند تا دین مبین اسلام را از نظر جهانیان تضعیف نمایند.

وی اظهار کرد: دشمنان اسلام همیشه دین اسلام را دینی خشونت طلب و ضد آزادی معرفی می کنند اما بی خبر هستند از اینکه قرآن با( بسم الله الرحمن الرحیم ) شروع می شود که حامل پیام رحمت برای جهان و جهانیان است.

امام جمعه دیواندره با بیان اینکه خداوند به پیامبر مکرم اسلام می فرماید: « ای محمد یهود و نصاری را هرگز به عنوان دوست انتخاب نکن آنها کسانی هستند که از افرادی که محبت حضرت رسول (ص) را در دل داشته باشند تنفردارند.

ماموستا مرادی خاطرنشان کرد: وجود نازنین حضرت رسول (ص) نعمتی الهی است که نه تنها برای بشریت و امت خویش بلکه برای تمام عالم که شامل جن، نباتات، جمادات است رحمت و برکت آورده است.

وی گفت: این اولین دشمنی یهود نبوده و نخواهد بود قرآن به صراحت اعلام می فرماید که یهود پیامبران خویش را به شهادت می رساندند و هر کس راه عدالت را به آنها نشان می داد نیز به شهادت می رساندند.

وی با بیان اینکه با نگاهی به تاریخ می بینیم خداوند گاهی به صورت دسته جمعی و گاهی به صورت فرادا برای آنها عذاب فرود فرستاده است، گفت: خداوند در آیه ۴۰ سوره مبارکه عنکبوت در مورد آنان می فرماید( ما هر طایفه ای را به کیفر گناهش مواخذه کردیم بعضی را بر سرشان سنگ بلا فرو باریدیم و برخی را به زلزله زمین و گروهی دیگر را در دریا بد هلاکت رسانیدیم.

امام جمعه دیواندره عنوان کرد: خدا به آنان هیچ ستم نکرد لیکن آنها خود در حق خویش ستم می کردند، قرآن مجموعه دستورات آسمانی است برای زندگی مردم که حتی توهین به کفار را هم درست نمی داند.

انتهای پیام/

فهرست