شناسه خبر: 109252

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=109252

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور:
اطاعت از اولی الامر بر همه واجب است
آخوند گلدی کمالی گفت: امام خمینی(ره) اولی الامر بودند و امروز نیز مقام معظم رهبری به عنوان اولی الامر مطرح هستند و اطاعت از ایشان بر همه لازم است.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، آخوند گلدی کمالی مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی راز و جرگلان و عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت خراسان، در همایش بزرگداشت بنیاگذار جمهوری اسلامی ایران در روستای راز و جرگلان با اشاره به اینکه علما از لحاظ روحی و معنوی پزشک زمان خود هستند خاطر نشان کرد: پزشکان بدنبال پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری های گوناگون هستند و در مورد مسائل روحی و معنوی علما و روحانیون مسوولیت محافظت افراد از بیماری های مختلف در این حوزه را دارند.

وی افزود:  همه باید بدانیم اطاعت خدا و رسولش بر همه واجب است و اگر کسی اطاعت نکند مسلمان نیست و اولی الامر هم در ردیف آن آمده است. آن اولی الامری که در طاعت الله و رسول باشد و زمام امور مسلمین را بر دست بگیرد اطاعت کردن از ان واجب است.

ایشان ادامه داد: اولی الامری که می خواهیم اطاعت کنیم، هیچ موقع معصیت که سرجای خودش و خلاف خواسته های ما عمل نکرده و کلیه مسلمین را به وحدت دعوت کرده است. امام خمینی انقلاب نمود و حکومت اسلامی را تشکیل داد و ما هر دو انها را اولی الامر واجب اتالشریعه دانسته است.

آخوند کمالی تصریح کرد: انتخاباتی را در پیش داریم و یک انتخاب مهم انتخاب رئیس جمهور است. امنیت مهمترین چیزی است که باید همه گروه ها و امامان جماعت و علما و آحاد اهل سنت و همه ی احزاب به دنبال آن باشند. همه ی ما پیرو امام هستیم و باید این را اصل بدانیم در همچنین زمانی در مورد انقلاب اسلامی امام چه فرمودند. بنده به عنوان روحانی اهل سنت وطنمان را دوست دارم و از رهبرش اطلاعت می کنم. اگر امروز ما دشمنان اسلام را خوشحال نکنیم به فرمایشات ائمه برزگوار برگردیم.

ایشان ادامه داد: حفظ وحدت در مقابل دشمنان خیلی مهم است. امام در فرمایشاتشان به همه مسلمانان و احزاب حفظ وحدت در اولیت قرارداده است. ما باید این کشور را از تمامی توطئه های دشمنان نجات بدهیم.

فهرست