شناسه خبر: 36510

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=36510

خطیب جمعه پل انگور هرمزگان:
اطاعت و فرمانبری از امیر حکومت سبب وحدت می شود
حسین مومنی نژاد گفت: اطاعت و فرمانبری از امیر حکومت سبب وحدت می شود.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، حسین مومنی نژاد خطیب جمعه پل انگور، در جمع نمازگزاران نماز جمعه، هشت آذرماه، پس از حمد و ثنای پروردگار و  سفارش نمازگزاران به تقوای الهی، به موضوع قیام علیه حکومت از دیدگاه اسلام پرداخت.

وی با استناد به آیه ۵۹ سوره نساء «أَطیعُوا اللَّهَ وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ» بیان داشت: خداوند در این آیه به روشنی بر اطاعت خدا و رسول و امیران خود دعوت کرده است.

مومنی نژاد با اشاره به اهمیت و ضرورت اطاعت از امیر تصریح کرد: عدم اطاعت و نافرمانی از امیر سبب هرج و مرج و تفرقه و اختلاف، قتل و کشتار می شود.

وی با استناد به روایت «عَنْ أَنَسِ بْنِ مَالِکٍ رَضِیَ اَللهُ عَن‍‍‍‍ْهُ  قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ(ص) «اسْمَعُوا وَأَطِیعُوا، وَإِنِ اسْتُعْمِلَ عَلَیْکُمْ عَبْدٌ حَبَشِیٌّ کَأَنَّ رَأْسَهُ زَبِیبَهٌ» اطاعت و فرمانبری از فرمانروا را اثبات کرد و بیان داشت: رسول الله  ﷺ  در این روایت به لزوم اطاعت از فرمانروا تاکید کرده است هرچند آن فرمانروا  برده‌ای حبشی باشد.

وی با اشاره به اعتراضات اخیر گفت: در حوادث اخیر شاهد تعرض به اموال مردم بودیم که به طور مسلم کسانی که  قصد قیام و براندازی علیه نظام نابود خواهند شد.

مومنی نژاد با آگاهی دادن به جوانان که داخل در فتنه نشوند، خاطر نشان کرد: اعتراض حق مسلم ماست اما اعتراض مسالمت آمیز و به دور از خشونت و بدون قصد براندازی و قیام علیه حکومت ملاک است.

وی اظهار داشت: اسلام قیام علیه حکومت را ممنوع کرده است که انجام فعل ممنوع نیز حرام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست