امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:
اعتقاد مومن نسبت به حیات دنیا و آخرت باید روشن و پایدار باشد
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: دیدگاه مومن باید نسبت به حیات دنیا و روز قیامت باید روشن، ثابت و قوی باشد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالکریم جاور در نماز جمعه این هفته اهل سنت گنبد کاوووس با بیان اینکه هر فردی برای پذیرش دین و عمل به احکام و فرامین آن نیازمند آگاهی و روشنگری است اظهار داشت: پیامبر(ص) برای رسیدن به این امر مهم سه راهکار؛ اعتقاد به قیامت، حیات دنیا و نیز مرگ از دیدگاه اسلام را پیش روی انسانها قرار داده است.
وی افزود: چنانچه فردی معتقد به وحدانیت خدا، رسالت پیامبر(ص) روز قیامت، حساب و کتاب باشد بداند که خداوند نعمت بزرگی به وی عطا کرده است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: مومنین در هر موقعیت و شرایطی باید حکم و تقدیر الهی را پذیرا بوده و برای عزیمت به دنیای جاودان آمادگی داشته باشند.
آخوند عبدالکریم جاور افزود: حیات دنیا، همه موجودیت انسان نیست، بلکه بخشی از زمان وجودی را تشکیل میدهد.
وی گفت: اگر بدنبال سعادت دنیا و آخرت هستید دیدگاه تان را نسبت به دنیا تغییر دهید زیرا که دنیا حیاتی بسیار موقتی و سفری بسیار کوتاه است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس افزود: مومنین همیشه سعی کنند با عمل به احکام و سنن پیامبر خود را برای روز حساب و کتاب آماده کنند.
آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه خداوند برای نجات بشریت از گمراهی و تباهی کتاب قرآن را نازل نموده، اظهار داشت: برای تاثیرگذاری قرآن باید عمیقا باور داشته باشیم که این کتاب کلام الله است و آن را تکریم کنیم.
وی در انتهای سخنان خود با اشاره به عزیمت حجاج به بیت الله الحرام خطاب به نزدیکان و بستگان حجاج اظهار داشت: از حجاج انتظارات مادی نداشته باشید و تنها خواسته شما این باشد که در آن مکان مقدس در حق شما دعا کنند.
وی با بیان اینکه در بیت الله ۱۳ مکان از جمله عرفات، مزدلفه، صفا، مروه و در حین طواف دعای بندگان نزد خداوند پذیرفته خواهد شد افزود: حجاج حتما در این مکان های مقدس، معنوی و لحظات روحانی برای نزدیکان، اقوام و سربلندی مسلمین دعا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست