شناسه خبر: 3652

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3652

اعدام ۳۷ نفر از مسلمانان؛ همراستایی آل سعود و نظام سلطه
فرقه گرایی، تفرقه افکنی، تکفیر و... از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات حکام خائن آل سعود است.

جبهه استکبار جهانی به دلیل خوی سلطه گری، استکباری و… همواره در جهت دستیابی به اهداف، سیاست ها و… خود به انواع اقدامات، ابزارها و… متوسل می شود. هدف نهایی سلطه گران و مستکبران جهانی، ارضاء نفس سیری ناپذیر خود است و این امر مذموم را با انواع اقدامات همچون یورش به سایر کشورها، ترور، تطمیع و… عملی می کنند.

یکی از راهکارهای آمریکای جنایتکار و همپیمانانش بهره گیری از مهره های خود در سایر کشورهاست. رابطه آمریکا با حکام آل سعود را می توان در این حوزه پیگیری نمود. سران آمریکای با تطمیع، وعده و وعیدهای کذایی، عقد قراردادهای نظامی، تجاری و … با عربستان، همچون گاو شیرده آنان را می دوشد. نکته قابل تأمل آنکه حکام خائن و خودفروخته آل سعود که غرق در جهالت و نادانی هستند، همچون غلامانی حلقه به گوش، مطیع و فرمانبردار مستکبران هستند.

فرقه گرایی، تفرقه افکنی، تکفیر و… از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات حکام خائن آل سعود است.

عربستان سعودی که به دلیل نیازمندی آمریکا به نفت این کشور، به ظاهر حمایت همه جانبه آمریکا را جلب کرده است، تلاش می کند تا خود را رهبر سیاسی جهان عرب و تضمین کننده ثبات در منطقه غرب آسیا و به صورت ویژه خلیج فارس معرفی کند!!! و در این راستا از قدرت اقتصادی خود در جهت پشتیبانی از اندیشه فرقه گرای وهابی بهره گیری کند.

در واقع می توان گفت یکی از کلیدی و مهم ترین اهداف دست نشاندگان آمریکا در منطقه غرب آسیا؛ یعنی حکام آل سعود -که در واقع بازیگران آمریکا و مستکبران جهانی هستند- گسترش نفوذ سیاسی و فرقه ای است تا بتواند با بیداری اسلامی و رشد و گسترش آن در منطقه مقابله کنند.

اما حکام آل سعود و در واقع، حامیان اصلی آنان یعنی آمریکا و هم پیمانانشان باید بدانند طبق آیه ۳۲ سوره توبه یُریدُونَ أَن یُطفِئوا نُورَ اللهَ بِأَفواهِهِم وَ یَأبَی اللهَ إِلّا أَن یُتِمَّ نُورَهُ وَ لَو کَرِهَ الکافِرُونَ: می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و خداوند نخواهد گذاشت جز این شود که نور خود را به کمال رساند و سراسر جهان را فراگیرد، هرچند که کافران از آن ناخشنود باشند، به لطف خداوند متعال، مکر و حیله های آنان به خودشان بر خواهد گشت و دین اسلام دین جهانی خواهد شد.

حکام خائن آل سعود در جهت گسترش اندیشه وهابی در جهان به ویژه در خاورمیانه اقدامات زیادی انجام می دهند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- اختصاص بودجه های هنگفت جهت گسترش وهابیت در کشورهای مختلف از جمله عراق، سوریه، لبنان،  پاکستان، افغانستان، مصر، لیبی، الجزایر و کشورهای آسیای میانه؛

۲- تأسیس گروه ها، احزاب و مجموعه های افراطی چون سپاه صحابه در پاکستان، القاعده در افغانستان، النصره در سوریه و جیش الظلم با عنوان عاریتی جیش العدل و…؛

۳- ایجاد و حمایت همه جانبه از مراکز گسترده رسانه ای(رادیو، تلویزیون، مطبوعات، سایت های مجازی) در جهت ترویج اندیشه وهابیت در جهان؛

۴- و…

در واقع می توان گفت مجموعه های تحت کنترل حکام آل سعود با بهره گیری از اندیشه وهابی و خط مشی تکفیری – تروریستی، در راستای تحقق و عملی کردن اهداف آل سعود و وهابیت عمل می کنند.

وهابیت که دارای اندیشه تفرقه افکن میان مسلمانان است، همواره به دنبال نادیده گرفتن و تضییع حقوق مسلمانان است. در همین راستا اعدام ۳۷ نفر از مسلمانان توسط عربستان سعودی به بهانه دروغین ارتباط آنان با تروریست ها!!! اقدامی مذموم و نابخشودنی است. خداوند متعال در آیه ۳۲ سوره مائده می‌فرمایند:

… مَن قَتَلَ نَفساً بغَیرِ نَفسٍ أَو فَسادٍ فِی الأَرضِ فَکَأَنّمَا قَتَلَ النّاسَ جمیعاً…: … هر کس نفسی را بدون حق و یا بی آنکه فساد و فتنه ای در زمین کرده، بُکشد، مثل آن باشد که همه مردم را کشته است.

وزارت کشور عربستان در بیانیه ای اعلام کرد پس از تایید محکومیت ۳۷ نفر به اتهام اقدامات تروریستی!!! حکم اعدام آن ها اجرا شده است. آنان مدعی شده اند که افراد اعدام شده افکار تروریستی داشته و باندهای تروریستی را با هدف ایجاد فساد، ناامنی و هرج و مرج ایجاد کردند تا آنچه که فتنه آفرینی و ضربه زدن به امنیت اجتماعی خوانده شده است را گسترش دهند!!! اما حقیقت آن است که افراد اعدام شده توسط حکام آل سعود نه تنها تروریست نبودند بلکه مسلمانان مظلوم و بی گناهی بودند که زیر یوغ جرم و جنایت‌های رژیم سعودی بوده اند و حکام آل سعود بدون در نظر گرفتن اسلام، اخلاق، قانون و… با صدور حکم جعلی، آنان را اعدام کرد.

نکته قابل تأمل آنکه سازمان حقوق بشر نیز با سکوت مرگبار خود، هیچگونه واکنشی نسبت به این اقدام مشمئزکننده آنان نشان نداد بلکه با این اقدام خود، بر اعمال و رفتارحکام آل سعود صحه گذاشت.

از مهم ترین نکات مطرح شده در رابطه با اعدام ۳۷ نفر از مسلمانان توسط حکام آل سعود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- اعدام ۳۷ نفر از مسلمانان توسط حکام آل سعود نقض آشکار قوانین بین‌الملل است.

۲- شکنجه و اعدام یکی از عادی ترین اقدامات عربستان سعودی است.

۳- حکام آل سعود و امریکا همسو و همراستا هستند.

۴- مقامات سعودی از اعدام به عنوان ابزاری علیه مخالفان خود استفاده می‌کنند.

۵- مقامات سعودی هیچگونه ارزش و اهمیتی برای حیات و زندگی انسان‌ها قائل نیستند.

۶- تأثیرپذیری حکام آل سعود بر تصمیم گیری ترامپ از مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

۷- واقعیت آن است که عربستان سعودی با اعمال این سیاست‌های وحشیانه علیه مسلمانان در مناطق شرقی عربستان تلاش می‌کند تا آنها را به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی خود معرفی کرده تا به این وسیله، از شدت موج انتقادات افکار عمومی نسبت به عملکرد سیاست خارجی رژیم سعودی بکاهد.

۸- رژیم سعودی تلاش می‌کند توجه افکار عمومی در سطح بین الملل را از شکست‌های خارجی خود منحرف کرده و به سمت تحولات میدانی داخلی هدایت کند.

۹- سعودیها با اقدامات غیراسلامی و غیرانسانی خود تلاش می‌کنند تا در معرض سؤالاتی پیرامون سیاست‌های جنگ طلبانه شکست خورده خود در منطقه، قرار نگیرند.

۱۰- این اعدام ها به خوبی نشان داد آمریکایی‌ها مواضع حقوق بشری در نقاط مختلف جهان را بر اساس مصالح و منافع خود اتخاذ می‌کنند.

۱۱- مجامع بین‏المللى واکنش گسترده‏اى نسبت این اعدام‏ها نداشته اند و دولت‏هاى غربى و حتى برخى مجامع حقوق بشرى در غرب، همچون گذشته هیچگونه واکنش و عکس العملی نسبت به این اقدام نداشته اند.

۱۲- در حال حاضر، به این دلیل که عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا روابط بسیار نزدیک و تنگاتنگی با یکدیگر دارند، بنابراین مصلحت واشنگتن اینگونه اقتضا می کند در قبال ریاض موضع حمایتی داشته باشد.

۱۳- اقدامات آل سعود در جهت تفرقه مسلمانان است.

۱۴- حکام آل سعود همواره سعى کرده‏اند براى حذف مخالفان خود، با برچسپ تروریسم، آن‏ها را زندانى و اعدام کنند.

۱۵- در دادگاه‏هاى عربستان، مسلمانان حتى از داشتن وکیل نیز محروم هستند و برخی از آنان بدون تفهیم اتهام خود، سال‏ها در زندان به‏سر مى برند. حتى در مرحله محاکمه نیز معمولا قضات سعودى به دفاع افراد از خود، توجهى نکرده و شدیدترین احکام را علیه آن‏ها صادر مى‏کنند.

۱۶- منافع سران کاخ سفید و در آمدهاى هنگفت حاصل از فروش سلاح به عربستان، ایجاب مى‏کند که آمریکا هیچگاه جنایت‏هاى عربستان را محکوم نکرده و همچون قتل خاشقچى، حتى به دفاع از آن‏ها برخیزد.

۱۷- و…

از مهم ترین راهبردها و راهکارهای مقابله با اقدام شنیع حکام آل سعود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. وحدت و همگرایی بیش از پیش مسلمانان؛
  2. ضرورت کسب آمادگی همه جانبه مسلمین جهان جهت مقابله با خواسته های حکام آل سعود و مستکبران جهانی؛
  3. دشمن شناسی و بصیرت افزایی؛
  4. تبیین و تشریح اهداف، سیاست ها و… آل سعود از انجام این عمل؛
  5. تبیین دلایل، اهداف و… همسویی و همراستایی حکام آل سعود و جبهه استکبار جهانی، به سرکردگی آمریکای جنایتکار؛
  6. تبیین آثار نامطلوب و عواقب ناگوار اقدامات آل سعود برای اسلام و مسلمین؛
  7. اتخاذ مواضع گوناگون در جهت اعتراض و محکومیت اقدام حکام آل سعود؛
  8. تببین و تشریح همسویی و همراستای سازمان حقوق بشر با اهداف، سیاست ها، اقدامات و… آمریکا و حامیان و دست نشاندگان آن همچون حکام نالایق، خودفروخته و خائن آل سعود؛
  9. و…

در یک جمع بندی کلی می توان گفت اعدام ظالمانه، فرقه جویانه، غیراسلامی – انسانی و… ۳۷ نفر از مسلمانان ضمن اثبات همراستایی حکام آل سعود و مستکبران جهانی، نمایانگر آن است که به زودی بزودی طبق وعده های خداوند متعال، مکر و توطئه آن ها به خودشان برگشته و زمینه اضمحلال و نابودی آنان را فراهم خواهد ساخت.

رژیم سعودى هر ساله شمار زیادى از مخالفان خود را تحت عناوین «مبارزه با تروریسم» اعدام مى کند!!! شیخ «نمر باقر النمر»، یکى از برجسته‏ترین مخالفان آل‏سعود بود که سال ۱۳۹۳ به همین بهانه اعدام شد!!! در همین راستا بر عموم مسلمین است تا با وحدت و همگرایی بیش از پیش مانع تحقق اهداف و خواسته های مستکبران و سلطه گران شوند. از آنجا که سکوت جهان اسلام در برابر این اقدام فجیع و غیرانسانى سعودى‏ها جایز نیست، باید علاوه بر دستگاه دیپلماسى کشور که وظیفه انعکاس اعتراض ملت مسلمان ایران به مجامع بین‏المللى را بر عهده دارد، نهادهاى مردمى، اندیشمندان، نخبگان و صاحبنظران، خطباى محترم جمعه و حوزه‏هاى علمیه با طرح این موضوع در نمازهاى جمعه و مجامع عمومى، افکار عمومی را نسبت به این اقدام شنیع سعودى‏ها و همسویی و همراستایی آل سعود و نظام سلطه را بیش از پیش روشن کنند بررسی و تبیین همه جانبه اهداف، سیاست ها و… دشمنان، از انجام چنین اقداماتی ممانعت به عمل آید و علاوه بر نقش بر آب شدن نقشه های دشمنان، عزت اسلام و مسلمین در جهان طنین انداز، تضمین و تثبیت شود.

 

دکتر عباسعلی فرزندی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست