امام جمعه موقت بانه
اعدام ۳۷ نفر در عربستان مایه ناراحتی همه مسلمانان شده و قلب جهان را به درد آورده است
امام جمعه موقت بانه گفت: کشتن 37 نفر انسان بی‌گناه توسط سران عربستان و به دستور امریکا نغض کامل حقوق بشر توسط داعیه‌داران مدافع حقوق بشر است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بانه اظهار کرد: چند روز گذشته در عربستان ۳۷ نفراز جوانان آزادیخواه اسلامی بدون هیچ محاکمه‌ای توسط سران عربستان اعدام شدند.
وی خاطرنشان کرد: این اتفاق مایه ناراحتی همه مسلمانان شده و قلب جهان را به درد آورده است.
وی تصریح کرد: اینکه داعیه‌داران آزادیخواهی جهان اجازه بیان خواسته‌های بحق را به مردم نمی‌دهند به معنی زیرپاگذاشتن حقوق بشر است.
وی گفت: در عربستان ۱۰۴ نفر طی یک ماه به بدترین شکل ممکن کشته می‌شوند واقعا جای تاسف دارد.
وی با بیان اینکه دولت عربستان به دستور آمریکا و اسرائیل دست به این اقدامات می‌زند و بدون مشورت با آنها کاری انجام نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: این معضل بزرگی برای مسلمانان است و نباید اجازه استمرار آن داده شود.
امام جمعه موقت بانه خاطرنشان کرد: سران استکبار با پیروزی انقلاب در ایران ابهت خود را در کشور ما از دست دادند و در طول چهل سال گذشته برای خدشه‌دار کردن این انقلاب دست به اجرای هر نوع توطئه‌ای زدند.
ماموستا کریمی گفت: بر اساس آیات قرآن کریم عزت برای اهل ایمان است و عزت تا زمانی وجود دارد که زیر سایه قرآن و فرموده‌های خداوند باشیم.
وی در ادامه با بیان اینکه در آستانه ماه رمضان هستیم، گفت: رمضان ماهی است که قرآن در آن نازل شده قرآن که حق و ناحق را از هم جدا می‌کند.
وی افزود: پیامبرصلی الله می فرماید رمضان ماه مبارکی است که خداوند آن روزه را در این ماه به انسان واجب کرده است.
وی تصریح کرد: رمضان مایه آرامش روح انسان و ماه دستگیری فقیران است به فرموده پیامبر صلی الله اول آن رحمت وسط آن مغفرت و آخر آن رهایی از جهنم است.
وی با بیان اینکه روزه چهارمین رکن دین اسلام است، گفت: یکی از فضل ماه رمضان بخشش گناهان انسان است و باید از این ظرفیت به نحو احسن بهره بگیریم.
امام جمعه موقت بانه تصریح کرد: روزه بر تمام امت‌ها واجب بوده است و در آن چندین فلسفه وجود دارد که پیامبر صلی الله می‌فرماید روزه فقط قطع خوردن و آشامیدن نیست و باید در آن ترس و تقوا باشد.
به گفته وی، فلسفه دوم رمضان شکرانه نعمت‌های خداوند است، خداوند در حدیث قدسی می‌فرماید در میان تمام عبادت‌ها فقط روزه برای من است و فقط خودم می‌دانم که چقدر ثواب دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست