شناسه خبر: 3912

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3912

امام جمعه شهرک بهاران مریوان:
اعدام ۳۷ نفر در عربستان نمونه کامل نقض حقوق بشر است
امام جمعه شهرک بهاران مریوان گفت: اعدام 37 نفر از مسلمانان و فعالان حقوق مدنی توسط رژیم سعودی نماد کاملی از بی‌توجهی به حقوق بشر و دستورات اسلام است که باید جلوی آن گرفته شود.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی با اشاره به اقدام ضد بشریت عربستان در کشتن دسته جمعی ۳۷ نفر از فعالان دینی و فرهنگی در این کشور اظهار کرد: ریختن خون انسان بی‌گناه از منظر دین اسلام به شدت محکوم است.
وی خاطرنشان کرد: دین اسلام حتی ریختن خون غیر ایماندار را نیز محکوم کرده است.
وی از دین اسلام به عنوان دین رحمت و مهربانی نام برد و گفت: دین مبارک اسلام دین ترحم، عطوفت، مهربانی، رحم و دلسوزی، دین صلح و دوستی و دین اخوت و برادری است.
امام جمعه شهرک بهاران مریوان اضافه کرد: متاسفانه در دنیای امروز به سمتی حرکت می‌کنیم که ارزش‌ها و دستورات دین اسلام حتی در کشورهای اسلامی نادیده گرفته می‌شود که نتیجه و خروجی آن کشتارهای دسته جمعی بیگناهان است.
ماموستا رستمی با بیان اینکه هیچ مکتب و وجدانی کشتن نوزادان در گهواره، پیرمردان ناتوان و در مجموع انسان‌های بی‌گناه را قبول ندارد، گفت:‌ دشمنان اسلام و قرآن حتی احترام ماه‌های مبارکی همچون شعبان و رمضان را نگه نمی‌دارند و به راحتی دست به کشتار مسلمانان می‌زنند.
وی تصریح کرد: در ماهی که خداوند به احترام ایمانداران تا پایان این ماه تمام شیاطین و آنچه که موجب ضرر برای مسلمانان است را می‌بندد هزاران کودک، پیرمرد و پیرزن در یمن، سوریه، افغانستان، پاکستان و لیبی به دستور انسان‌های ناپاک مدعی اسلام کشته می شوند.
وی اضافه کرد: اعدام ۳۷ نفر از مسلمانان و فعالان حقوق مدنی توسط رژیم سعودی نماد کاملی از بی‌توجهی به حقوق بشر و دستورات اسلام است که باید جلوی آن گرفته شود.
امام جمعه شهرک بهاران مریوان افرود: هر نوع تندروی از دیدگاه دین اسلام محکوم است، آنچه امروز در برخی کشورهای اسلامی شاهدیم مغایر دستور دین اسلام است.
ماموستا رستمی افزود: همه مردم متدین مریوان این جنایت عربستان را محکوم و از سکوت مجامع بین‌المللی به اصطلاح مدافع حقوق بشر (که هیچ وقت حامی حقوق بشر نبوده اند) انتقاد جدی داریم.
وی با بیان اینکه سکوت در برابر این اقدام وحشیانه سران استکبار براستی معنایی ندارد، گفت: اینگونه رفتارها تنها موجب نشان دادن چهره غیرواقعی و خشن از دین اسلام می‌شود.
امام جمعه شهرک بهاران مریوان در ادامه از ماه رمضان به عنوان ماه مهمانی الهی و ظرفیتی برای پاک شدن روح و جان انسان از گناهان نام برد و گفت:‌ خداوند این فرصت را در اختیار ما قرار داده تا بیش از پیش با شرایط و حال روز فقرا آشنا شویم و دست آنها را بگیریم.
ماموستا رستمی گفت: رسول الله(ص) فرمودند:« رمضان ماهی است که اولش رحمت، وسطش مغفرت و آخرش رهایی از آتش است».
وی افزود: همه ما در ماه رمضان باید بیش از پیش به کمک فقرا و نیازمندان بشتابیم و با بخشش و نیکی به آن اشک از چشم یتیمان پاک کنیم و لبخند را مهمان دل‌های مهربانشان کنیم.
ماموستا رستمی در ادامه با بیان اینکه ماه رمضان را ماه یکدلی معرفی کرد و گفت: همه ما باید از ظرفیتی که به امر خدا نصیبمان شده به بهترین شیوه ممکن بهره‌ بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست