اعزام گروه مشاوره مداخله در بحران زلزله به مناطق زلزله زده فین
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان هرمزگان از اعزام گروه مشاوره مداخله در بحران زلزله، این نهاد به مناطق زلزله زده فین به منظور بررسی وضعیت معیشتی ، روحی و روانی خانواده های آسیب دیده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان؛ احسان احمدی پیش از ظهر امروز اظهار کرد: بعد از وقوع زلزله ۶٫۴ ریشتری فین و بروز خسارات فراوان ناشی از زلزله، ضرورت حضور روانشناسان و مددکاران اجتماعی برای روانشناسی خانواده های آسیب دیده در مناطق زلزله زده احساس گردید به همین منظور یک گروه از مشاوران خبره این نهاد تحت عنوان مشاوره مداخله در بحران زلزله برای بررسی وضعیت معیشتی، روحی و روانی خانواده‌های آسیب دیده به این مناطق اعزام شدند.

وی افزود: این گروه مشاوره در کمیته امداد فین و سیاهو مستقر بوده و ضمن ارائه خدمت به صورت حضوری در اداره، در روستاها و مناطق آسیب دیده نیز حاضر گردیده و به خانواده‌های نیازمند خدمات مشاوره ارائه می‌کنند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد هرمزگان تصریح کرد: در وقوع بحران و سوانح طبیعی، فاز واکنش روحی و روانی همچنان پابرجاست و ایجاد تصاویر مبهم، کابوس و خواب‌های آشفته پیرامون سانحه در بین خانواده‌ها آسیب دیده وجود دارد که در این زمان‌ها نیاز به آموزش و تکنیک‌های آرام سازی در جهت کاهش اضطراب از سوی مشاوران و مددکاران ضروری می‌باشد.

انتهای پیام/

فهرست