شناسه خبر: 10281

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10281

امام جمعه اهل سنت فنوج:
اعلام برائت از مشرکین وظیفه ای مهم بر عهده حجاج می باشد
مولوی سید علی قریشی گفت: تامین امنیت گردهمایی بزرگ حج وظیفه دولت عربستان سعودی می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ با توجه به فرارسیدن ماه ذی القعده و ایام اعزام حجاج به سرزمین وحی نگرانی هایی در خصوص امنیت و وضعیت حجاج ایرانی مطرح است.
رهبر معظم انقلاب در این باره اظهار داشتند: آن کسانی که متصدی مناطق حج هستند، وظایف سنگینی به‌عهده دارند. جزء وظایف‌شان است که امنیت حجاج را تامین کنند، منتها نباید محیط را امنیتی کنند. باید احترام و کرامت اینها حفظ شود؛ اینها ضیوف‌الرحمانند. باید رفتارشان با حاجیان در این مدتی که حجاج در مکه و مدینه هستند رفتار مناسبی باشد.بیانات در دیدار کارگزاران حج۱۳۹۸امام جمعه اهل سنت شهرستان فنوج در این خصوص ابراز داشت: حج رکنی از دین مبین اسلام است و از شروط آن تامین امنیت گردهمایی بزرگ حج است که وظیفه دولت عربستان سعودی می باشد.
نکته قابل تامل دیگر در مسئله حج ابراز برائت حجاج از کفر و استکبار جهانیست که به عنوان یک حرکت سیاسی مهم در ایام حج مد نظر مسلمانان راستین و مومنین حقیقی می باشد.

رهبری معظم انقلاب اسلامی در این راستا عنوان داشتند: میگویند حج را سیاسی نکنید. یعنی چه؟ ایجاد وحدت، دفاع و حمایت از ملت فلسطین و یمن یک کار سیاسی است و دفاع از مظلوم، عین تعالیم اسلامی و واجب است. برائت از مشرکین یک فریضه است.
ایشان در فرازی دیگر فرمودند: اینکه بیایند و این حرکات سیاسی را منع کنند، آن هم سیاسی است اما یک سیاست ضد دینی. اینکه بگویند حق ندارید به آمریکا بگویید بالای چشمت ابروست، یک حرکت سیاسی شیطانی است.۱۳۹۸/۰۴/۱۲

مولوی سید علی قریشی در این راستا و در تایید فرمایشات معظم له بیان داشت: وظیفه دینی حجاج اجراء احکام و مناسک حج را انجام دهند و این فریضه ای اسلامی است.
وی افزود: وظیفه مهم دیگری که حجاج بیت الله الحرام بر عهده دارند ابراز برائت از مشرکین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست