بیانیـه شورای استهلال مناطق قومی شمال کشور
اعلام حلول ماه مبارک رمضان با اذن ولی فقیه و حاکم اسلامی میسر است
شورای استهلال مناطق قومی شمال کشور در آستانه حلول ماه مبارک رمضان با صدور بیانیه ای اظهار داشت: اعلام رويت حلول ماه مبارك رمضان و اعياد فطر و قربان در بلاد اسلامي با تایيد و اذن ولي فقيه و يا اعلام نظر حاكم اسلامي امكان پذير است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، شورای استهلال مناطق قومی شمال کشور در آستانه حلول ماه مبارک رمضان با صدور بیانیه ای اظهار داشت: اعلام رویت حلول ماه مبارک رمضان و اعیاد فطر و قربان در بلاد اسلامی با تایید و اذن ولی فقیه و یا اعلام نظر حاکم اسلامی امکان پذیر است.

در این بیانیه آمده است:

حلول هر ماه قمری شرایطی دارد که در صورت رویت توسط هر فرد مسلمان باید مراتب به جهت بررسی صحت و سقم به ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری و یا دفتر نماینده ولی فقیه در استان اعلام گردد.

این بیانیه می افزاید: ستاد استهلال مقام معظم رهبری با پیشرفته ترین امکانات در سراسر کشور مستقر بوده و اعلام حلول ماه مبارک رمضان از طریق دفتر معظم ‌له امکان پذیر خواهد بود.

در این بیانیه تصریح شده است: ماه رمضان، ماه میهمانی خدا، نزول قرآن و از آن به عنوان برترین ماه ها یاد شده است و نزد مسلمانان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بطوریکه رسول اعظم اسلام حضرت محمد (ص) و ائمه اطهار (ع) همواره در ابتدای این ماه به مردم بشارت می دادند و به تبیین اهمیت آن نزد مردم می پرداختند.

در پایان این بیانیه، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمین در ایام ماه مبارک رمضان خواستار استفاده بیشتر و اکمل از فضیلت های این ماه مبارک شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست