امام جمعه اهل سنت تایباد:
اعلام عید با روئیت هلال و تایید حاکمیت است/ صدقه فطر روزه را از شبهات پاک می کند
مولوی غلام نبی توکلی گفت: اعلام عید فطر مستند به رویت هلال و تایید حاکمیت و ستاد استهلال دفتر رهبری می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی غلام نبی توکلی امام جمعه اهل سنت تایباد در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان به درگاه خداوند خاطر نشان کرد: صدقه فطر از واجبات است و دلیل آن این است که اگر شبهه ای در روزه ما پیش آمده باشد،  با صدقه روزه خود را پاک کنیم. خداوند متعال در حدیث قدسی می فرماید: “کسی که روزه می گیرد و رعایت نمی کند شئونات روزه را، من نیازی به روزه آن ندارم”.

امام جمعه اهل سنت تایباد افزود: خداوند می فرماید: “رستگار است کسی که خود را پاک کند و نام پروردگارش را یاد کند و نماز بخواند”. صدقه فطر بر مال واجب می شود و کسی که خود نیازمند است، صدقه فطر ندارد.

وی گفت: روزهای آخر رمضان سراسر افسوس و واندوه است، زیرا ماه رحمت، مغفرت و آزادی از آتش جهنم می رود و ممکن است جزو کسانی نباشیم که مورد رحمت و مغفرت و آزادی از جهنم واقع شدند. البته آنهایی که روزه روز و قیام شب بجا آوردند و شئونات روزه را بجا آوردند، خوشحال هستند، اما وای بحال آنانی که این ماه تمام شود و رضایت پروردگار را از دست بدهند، این افراد اگر از رفتن رمضان خوشحالی کنند، از روسیاهی آنان است.

مولوی توکلی با بیان اینکه افرادی که در رمضان به آن بی احترامی می کنند، مشمول لعنت جبرئیل و آمین پیامبر اسلام (ص) می شوند، گفت: رویت هلال و تایید حاکمیت و ستاد استهلال دفتر رهبری عید است و مردم به مصلا می روند. آن روز، روز کسب پاداش برای بندگان تسلیم خداوند است.

امام جمعه تایباد در بخش دوم خطبه های این هفته با تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم و کارگر گفت: معلم حق بسیاری بر جامعه دارد و باید از نگاه معیشتی تامین باشد تا بتواند برای تربیت نسل جدید، با فراغ بال تلاش کند. کارگر نیز عزیزترین قشر جامعه است که پیامبر(ص) تنها بر همان دست بوسه زد. دست پینه بسته کارگر، شریف ترین دست است و دولت باید برای این قشر عزیز نهایت تلاش خود را انجام دهد.

وی با تبریک هفته شوراها، گفت: شوراها پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند، آنها منتخب مردم و صدای مردم هستند، این روز را به اعضای شوراهای شهرها و روستاهای شهرستان تایباد تبریک عرض می کنم و برای این عزیزان آرزوی توفیق خدمت دارم.

فهرست