شناسه خبر: 12025

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12025

افتتاحیه ششمین اردوی راه رضوان در مشهد برگزار شد
مراسم افتتاحیه ششمین اردوی فرهنگی راه رضوان با حضور روحانیون و ائمه جماعات، طلاب ممتاز و حافظان برتر اهل سنت، در شهر مشهد برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، مراسم افتتاحیه ششمین اردوی فرهنگی راه رضوان با حضور روحانیون و ائمه جماعات، طلاب ممتاز و حافظان برتر اهل سنت، در شهر مشهد برگزار شد.
در ابتدای مراسم دبیر اجرایی اردو حجت الاسلام والمسلمین مهربان، ضمن خیرمقدم به میهمانان از برنامه‌های ویژه زیارتی، سیاحتی، تفریحی و فرهنگی خبر داد.
در ادامه مولوی رحیم نامدار، عشق و ارادت به اهل بیت پیامبر را جزء ارکان اعتقادی اهل سنت دانست و گفت: امام هشتم در بدو ورود به این شهر غریب‌الغربا و میهمان بودند و مردم این دیار در آن‌زمان میزبان حضرت بودند. اما اکنون به دست قدرت الهی ایشان میزبانند و ما همگان چه اهل این شهر و چه زائران حضرت از نزدیک و از دور و حتی از کشورهای خارجی میهمان ایشان هستیم.
وی اهل سنت را از ارادتمندان واقعی اهل بیت برشمرد و گفت: اهل سنت بلااستثنا از صمیم قلب به اهل‌بیت پیامبر (ص) ارادت دارند. مگر می‌شود ما به پیامبر محبت و ارادت داشته باشیم اما مودت سلاله پاک ایشان در دل و جان ما آمیخته نباشد.
در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین فرجام رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان به اهداف برگزاری اردو پرداخت و اظهار کرد: هدف از اجتماع اهل سنت ۹ استان در این شهر از حوزه‌های علمیه و مدارس دینی همگرایی و تبادل نظر است. که بیشک برای امت اسلام حاوی برکات بی‌شماری است.
وی گفت: قرآن و اهل‌بیت پیامبر (ص) دو سند مشترک میان مذاهب اسلامی هستند که این دو سند مورد اتفاق همه فرق و مذاهب مسلمانان است.
لازم به ذکر است در این اردو علما و ائمه جمعه و طلاب ممتاز و حافظان برتر اهل سنت بوشهر از شهرها و روستاهای سهمو جنوبی، بندر سیراف، کنگان، عسلویه، پرک، جزیزه شیف، زبار، خرّه حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست