شناسه خبر: 6080

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=6080

افتتاح مدرسه الحج جنوب کشور در قشم
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: حدود 1500 زائر هرمزگانی در حج تمتع امسال حضور دارند که 1.5 درصد از کل زائران ایرانی را تشکیل می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، مدرسه الحج جنوب کشور با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و روحانیون و مدیران کاروان های اهل سنت در شهرستان قشم افتتاح شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: حدود ۱۵۰۰ زائر هرمزگانی در حج تمتع امسال حضور دارند که ۱٫۵ درصد از کل زائران ایرانی را تشکیل می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب عصر دیروز در افتتاحیه مدرسه الحج به میزبانی جزیره قشم، اظهار داشت: حدود یک هزار و ۵۰۰ زائر هرمزگانی به حج تمتع اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه این رقم بیش از ۱٫۵ درصد از کل زائرین کشور را تشکیل می‌دهد، افزود: ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر در قالب ۵۷۲ کاروان در حج تمتع امسال از سراسر میهن اسلامی اعزام می‌شود که ۹ کاروان آن به هرمزگان اختصاص دارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: ۴۵۰ نفر از زائران از جزیره قشم هستند و برای هر کاروان ۱۲ نشست آموزشی توجیهی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب ادامه داد: امسال برای نخستین بار تمامی پروازها توسط ایرلاین‌های داخلی انجام می‌شود و می‌تواند آسایش خیال زائران را تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست