شناسه خبر: 2324

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2324

افتتاح نخستین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور در گلستان
نخستین مدرسه حج روحانون اهل سنت کشور در مراوه تپه استان گلستان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، مدیر واحد اهل سنت بعثه مقام رهبری در مدرسه علوم دینی ربانیه روستای چنارلی شهرستان مراوه تپه گفت: مدیریت اهل سنت تاکنون ۲۰۰۰ روحانی اهل سنت سراسر کشور را آموزش داده است.

حجت الاسلام هادی اکبری با بیان اینکه، در حال حاضر۱۰۰۰ روحانی فعال وجود دارد که به نوبت به حج اعزام می شوند، در خصوص برگزاری این کلاس ها گفت: این کلاسها شامل آموزش تمهیدی، بدو خدمت و کار آموزی می باشد.

حجت الاسلام هادی اکبری درباره هدف از برگزاری این کلاسها گفت: استفاده از ظرفیتهای اهل سنت، بهره مندی از توان حوزه های علمیه، پاسخگویی بهتر به ابهامات حجاج، استفاده از ظرفیتهای بومی، تشکیل کانونهای آموزش، توانمندسازی و معرفت افزایی حجاج از جمله اهداف برگزاری این کلاسها میباشد.

وی تصریح نمود: سعی ما در جهت این است که زائرین اعمالشان را درست انجام داده و با کمترین مشکل و آرامش بیشتر از این نعمت بهره مند گردند.

در ادامه این مراسم معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به جایگاه حج گفت: اصرار حج قابل بیان نیست.

حجت الاسلام والمسلمین حامد علم الهدی در خصوص ثمرات این کلاسها افزود: طالبان علم در این کلاسها در زمره توفیق میباشند و این کلاسها باعث حضور روحانیون مستعد میشوند.

 

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز در این مراسم با اشاره به اهداف این کلاسها گفت: آشنایی روحانیون با وظایف معنوی از اهداف این کلاسهاست.

حجت الاسلام علی خیرخواه با اشاره به اینکه، اولین وظیفه روحانیون آشنایی با روح حج میباشد، اظهار کرد: روحانیون باید در مناسک حج نوع رفتار با حجاج را بلد باشند و باید طوری حجاج را راهنمایی کنند تا آنان مطمئن بشوند که اعمال و مناسک حج را بدرستی انجام داده اند.

وی تصریح نمود: روحانیون حج بعنوان سفیران نظام مقدس جمهوری اسلامی باید نماد وحدت بوده و آن را بنمایش بگذارند.

در ابتدای این مراسم نیز آخوند اسماعیل قدیری ضمن عرض خوش آمدگویی به مهمانان از مراحل تشکیل این مدرسه گزارشی بیان نمود.

گفتنی است: اولین دوره کارآموزی حج مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی با شرکت ۴۵ نفر روحانی از ۱۰ استان کشور جهت آموزش مناسک حج با حضور اساتید کشوری بمدت یک هفته آغاز و در حاشیه این مراسم حج عمره مفرده بصورت عملی انجام گرفت.

در این مراسم همچنین، فرماندار شهرستان مراوه تپه و روحانیون حج و تعدادی از مدیران کل  استان حضور داشتند.

فهرست