شناسه خبر: 68069

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=68069

امام جمعه روانسر:
افراد متمکن در عید قربان نیازمندان را فراموش نکنند
امام جمعه روانسر گفت: افراد متمکن با توجه به تعطیلی حج، ثواب حج را با صدقه و خیرات و کمک به مستمندان و بی سرپرستان فراهم کنند و آنها را در شادی خود شریک بدانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه ماموستا سید محمد محمدی امام جمعه شهرستان روانسر در خطبه های نماز جمعه این هفته که به صورت مجازی برگزار شد با تبریک بمناسبت عید سعید قربان ابراز داشت: جشن رمضان و عید قربان در بین مسلمانان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و خداوند متعال خیر و برکات خود را در این دو روز بین مسلمانان می گستراند.

امام جمعه شهرستان روانسر با اشاره به برکات عید قربان و جشن رمضان گفت: در این دو جشن روزه گرفتن و ذبح قربانی و راز و نیاز با خداوند متعال، برکت و ثواب دنیوی و اخروی را به همراه دارد.

مدیر مدرسه علمیه علوم دینی شافعی روانسر با اشاره به فضیلت و آداب روز عید قربان اظهار داشت: نظافت و پاکیزگی، پوشیدن لباس نو و پاکیزه، روزه گرفتن و صله ارحام، تکبیر و یاد خداوند، زدودن بغض و کینه از سینه و دوستی با یکدیگر و  در نهایت عفو و گذشت مورد توصیه قرار گرفته است.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: رعایت اصول بهداشتی در جشن ها و عید قربان باید جدی گرفته شود در غیراینصورت ممکن است شهرستان روانسر با بحران شدیدتری مواجه گردد.

ماموستا محمدی یادآور شد: افراد متمکن با توجه به تعطیلی حج، ثواب حج را با صدقه و خیرات و کمک به مستمندان و بی سرپرستان فراهم کنند و آنها را در شادی خود شریک بدانند.

امام جمعه شهرستان روانسر در پایان تأکید کرد: فلسفه عید قربان، ذبح قربانی، اشاعه سنت و سیره رسول اکرم (ص) و همچنین شکرگذاری به درگاه خداوند متعال است بنابراین بفکر یکدیگر و همچنین گره گشایی از مشکلات مسلمانان باشیم.

فهرست