شناسه خبر: 2576

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2576

امام جمعه اهل سنت عباس آباد آستارا:
افراط و تفریط در دین اسلام جایگاهی نخواهد داشت
جت الاسلام عبدالله رنجبر در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به وجود موج اسلامی هراسی در جهان امروز ، گفت : چه اتفاقی افتاده که امروز استعمارگران به خود اجازه می دهند که با دسیسه و فتنه گری انسان هایی را به شکل مسلمانان در آورده و با جنایات آنان موج اسلام هراسی را در جهان به راه بیاندازند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام عبدالله رنجبر در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به وجود موج اسلامی هراسی در جهان امروز ، گفت : چه اتفاقی افتاده که امروز استعمارگران به خود اجازه می دهند که با دسیسه و فتنه گری انسان هایی را به شکل مسلمانان در آورده و با جنایات آنان موج اسلام هراسی را در جهان به راه بیاندازند .

وی با تاکید بر اینکه باید با شناخت کامل نسبت به احکام دین در مقابله تفرقه افکنی ها بایستیم ، افزود : تاریخ همواره نشان داده است که توطئه گران جهان هر فتنه ای که به راه انداخته اند ضررش متوجه خودشان شده است و این تهاجم ها بر علیه خودشان تمام خواهد شد .

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع روستای عباس آباد با بیان اینکه ما نمی توانیم همه حقایق را با عقل خود بسنجیم ، اظهار داشت : رزق و روزی یکی از مواردی است که انسان نمی تواند با عقل آن را بسنجد زیرا خداوند می فرماید ؛ به هرکس بخواهد بی حساب روزی می دهد .

وی ادامه داد : برای مثال خونی که در رگ های ما جریان دارد روزی ما است و ما باید به خاطر آن خدا را شکر گزار باشیم اما اکثرا از آن غافل هستیم ، هم چنین خداوند انسان را در رحم و از طریق ناف مادر تغذیه می نماید و همگی واقفیم که نوزاد نمی تواند از خدا درخواست روزی کند بلکه این خداوند متعال است که بدون حساب به ما روزی داده و این موارد با عقل انسان قابل سنجش نیست .

حجت الاسلام رنجبر تصریح کرد : انسان هایی که به عقل ناقص خود مغرور هستند و همه چیز را با عقل خود می سنجند ، راه گمراهی را پیش گرفته اند زیرا آنان از دایره ایمان که بسیار وسیع و بزرگ است ، غافل هستند .

وی با بیان اینکه اگر انسان خود را تسلیم خداوند کند رزق و روزی به او خواهد رسید ، خاطر نشان کرد : خرد ورزی با ایمان ورزی جواب می دهد و ایمان بدون علم و یا علم بدون ایمان انسان را گمراه خواهد کرد .

امام جمعه اهل سنت عباس آباد با تاکید بر اینکه ما باید یک مسلمان علمی و تحقیقی باشیم ، اظهار داشت : متاسفانه هستند کسانی که هیچ تعریفی از دین خود ندارند اما ادعای زیادی دارند .

وی با بیان اینکه اگر خداوند ما را از لطف خود محروم کند ، هلاک خواهیم شد ، تاکید کرد : دین اسلام دین میانه روی است و افراط و تفریط در دین اسلام جایگاهی نخواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست