ماموستا خدایی
امام جمعه بانه:
افزایش تقوا و پرهیزکاری از مهم‌ترین نتایج روزه‌داری است/شب قدر شب آمرزش گناهان است
امام جمعه بانه گفت: افزایش تقوا و پرهیزكاری از مهم‌ترین نتایج روزه‌داری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالرحمان خدایی با بیان اینکه اولین هدیه ماه مبارک رمضان باز شدن درهای رحمت خداوند به روی همگان است، اظهار کرد: ماه رمضان براساس آنچه در قرآن کریم به آن اشاره شده یکی از بزرگترین و عزیزترین ماه‌ها نزد پروردگار جهانیان است.

وی خاطرنشان کرد: در این ماه گناهان بندگان خدا به بهانه‌های مختلف بخشوده می‌شود و بهترین ظرفیت برای توبه از گناهان و بازگشت به خداوند است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه تمرین صبر و مقاومت، تقویت اراده و ایستادگی در برابر شیطان است، گفت: در ماه رمضان دست و پای شیطان زنجیر می‌شود و اجر دعا و عبادت چندین برابر سایر ماه‌های سال است.

امام جمعه بانه در ادامه به نزدیک شدن به شب‌های قدر گریزی زد و گفت: شب‌های قدر، شب‌های راز و نیاز و خلوت با معبود، شب زنده داری و شکرگزاری از خداوند است.

وی با بیان اینکه افزایش تقوا و پرهیزکاری از مهمترین نتایج روزه داری است، گفت: یکی از مهمترین ثمرات روزه داری عبادت خالصانه و با معرفت به درگاه حق تعالی است.

امام جمعه بانه از شب قدر به عنوان شب آمرزش و بخشش گناهان نام برد و گفت: درهای رحمت خداوند در این شب‌ها باز شده و رحمت الهی شامل حال بندگان می‌شود.

ماموستا خدایی خاطرنشان کرد:در شب قدر ملایکه بین زمین و آسمان در حال رفت و آمد هستند و برکات بی نظیر شب قدر شامل شب زنده داران می‌شود.

انتهای پیام/

فهرست