شناسه خبر: 7330

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7330

اقامه نماز عید سعید فطر در جوانرود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،اقامه نماز عید فطر شهرستان جوانرود به امامت ماموستا ملا احمد فخری امام جمعه این شهرستان،همزمان با اقامه‌ نماز باشکوه عید سعید فطر در سراسر کشور،با حضور باشکوه مردم و اقشار مختلف ، صبح چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸در مسجد جامع این شهرستان برگزار گردید.

ماموستا ملا احمد فخری: عید فطر روز گردهمایی و وحدت مومنانی است که پس از یک ماه روزه داری و عبادت بر پایه دستورات اسلام نماز عید را در کنار یکدیگر برگزار می کنند و به این وسیله سپاس خود را از خدای متعال اعلام می دارند و زکات عید فطر پرداخت می کنند.


وی با بیان اینکه اقامه نماز عید فطر «وحدت و برادری» مسلمانان جهان اسلام را نشان می‌دهد، اظهارداشت: شرط عید فطر رویت ماه شوال وباید دوراز شک وتردید باشد.
امام جمعه جوانرود به برخی ناهماهنگی ها در اعلام روز عید فطر اشاره کرد و اظهارداشت: این ناهماهنگی ها با مذاهب امام شافعی، مبانی فقهی وعلوم ستاره شناسی و جغرافیا همخوانی ندارد.


ماموستا فخری علم و آگاهی برمسائل فقهی و اسلامی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: نباید بدون شناخت علم و آگاهی به مسائل دینی اجتهاد کرد چرا که مبانی فقهی و دینی بسیار عمیق است.
وی بر وحدت بین مسلمانان تاکید کرد و یادآورشد: وحدت از دستورات خدا در قرآن است.

فهرست