شناسه خبر: 3900

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3900

امام جمعه سقز:
اقتدار سپاه ایران دشمنان را به وحشت انداخته است
امام جمعه سقز گفت: نیروهای سپاه ایران اسلامی امروز به لحاظ قدرت به جایگاهی رسیده‌اند که نام آنها در جهان می‌درخشد و دشمن را به وحشت انداخته است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدحسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر به کمک‌‌های مردمی به سیل‌زدگان اشاره و اظهار کرد: مردم سیلزده از کمک‌های مردم ایران که در شرایط سخت به فکر آنها بوده‌اند قدردانی کرده‌اند.
وی تصریح کرد: مردم نوعدوست و مهربان کشور به ویژه خیرین در شهرهای مختلف کردستان با ارسال کمک‌های خود برای سیلزدگان به نوعی همدردی خود را به نمایش گذاشتند.
وی در ادامه به هفته عقیدتی، سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این هفته به نام هفته عقیدتی سیاسی سپاه نامگذاری شده است که این ایام را به همه فعالین این عرصه تبریک می‌گویم.
وی اضافه کرد: نیروهای سپاه ایران اسلامی امروز به لحاظ قدرت به جایگاهی رسیده‌اند که نام آنها در جهان می‌درخشد و دشمن را به وحشت انداخته است.
خطیب جمعه سقز در ادامه به شهادت علامه استاد مطهری اشاره کرد و گفت: ۱۲اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری است که این روز را بنام روز معلم نامگذاری کرده‌اند.
امام جمعه سقز ضمن تبریک روز و هفته معلم گفت: امیدوارم فعالین حوزه تعلیم و تربیت همواره موفق و موید باشند.
ماموستا حسینی همچنین هفته کارگر را به کارگران تبریک گفت و افزود: کارگران براستی زحمتکشان واقعی هستند و باید هموار قدردان زحمات آنها باشیم.
وی از کارکنان بخش خدمات شهری شهرداری به عنوان زحمت‌کش‌ترین نیروها نام برد و گفت: پیامبر مکرم اسلام درباره کارگران می‌فرماید « مزد کارگری را که برایتان کار کرده قب از خشک شدن عرق پیشانیش به او پرداخت کنید.
ماموستا حسینی در ادامه به آمدن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و اظهار داشت: فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به همه مسلمانان و نمازگزاران تبریک و امیدوارم که همه ما بتوانیم به خاطر رضای خدا در این ماه بیشتر عبادت کنیم.
امام جمعه سقز گفت: رمضان ماه مهمانی خدا است و در ماه‌های دیگر نیز باید این عبادت‌ها ادامه داشته باشد تا مورد رحمت الهی قرار گیریم.
امام جمعه سقز گفت: رمضان ماه مهمانی خدا است و در ماه‌های دیگر نیز باید این عبادت‌ها ادامه داشته باشد تا مورد رحمت الهی قرار گیریم.
ماموستا حسینی افزود: برای استقبال از ماه مبارک رمضان سعی کنیم همه باهم هماهنگ باشیم به فرموده پیامبر(ص) اگر ماه را روئیت کردید روزه بگیرد وبا دیدن ماه نیز جشن کنید.
وی تصریح کرد: متاسفانه هرساله به دلیل ناهماهنگی که به وجود می‌آید عده‌ای زودتر جشن می‌گیرند و یا روزه هستند که این امر موجب شده که عده‌ای از خانواده‌ها به دلیل اینکه کارمند دارند روز عید فطر دورهم نباشند.
امام جمعه سقز افزود: امام شافعی (رض) قائل به اختلاف مطلع است و دیگر نیاز نیست تبصره و ماده برای آن بیاورید و در بلاد اسلامی همه با هم و هماهنگ به استقبال ماه مبارک رمضان برویم وعید را نیز با هم بگیریم.
ماموستا حسینی در ادامه به معنویت و کسب آن هم اشاره کرد و گفت:‌ ما باید با عبادت خداوند متعال عزت و سربلندی پیدا کنیم و بدانیم که روزی از این دنیا خواهیم رفت.
به گفته وی، ارزش انسان‌ها به عملش بستگی دارد، اگر انسان به راه اسلام برود نعمت است و اگر خلاف آن باشد از سعادت دور می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست