امام‌جمعه موقت اهل سنت روستای زبار از توابع عسلویه؛
اقدامات جنایت‌کارانه حکومت آل سعود تحت فتنه‌های دولت‌های غربی است
شیخ احمد ابراهیمی: متأسفانه عربستان سعودی در جنایتی آشکار علماء و طلاب دینی را با اتهامات واهی اعدام کرد، این اقدامات تحت امر و نفوذ و فتنه‌های دولت‌های غربی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ‌ احمد ابراهیمی امام‌جمعه موقت اهل سنت روستای زبار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارزش و مقام شهید را یادآور شد و آیات و روایاتی را در این خصوص مورد استناد قرار داد و گفت: هرکسی جانش را مخلصانه در راه خداوند و اهداف الهی تقدیم کند روح خود را از دنیای فانی و گذرا به دنیای ابدی و جایگاه همیشگی منتقل کرده است.
وی با بیان اینکه کسانی که در راه خدا با مال و جانشان به جهاد پرداخته‌اند عظیم‌ترین درجه را نزد خداوند دارند، افزود: شهدا طبق آیات و احادیث، در بهشت نزد انبیاء محشور می‌گردند.
خطیب جمعه در ادامه سخنان گفت: پرونده اعمال شهید بسته نمی‌شود و تا روز قیامت عمل خیر او چند برابر می‌شود.
وی با بیان اینکه در اولین قطره‌ خونی که از بدن شهید ریخته می‌شود گناهانش بخشیده می‌شود، اظهار کرد: خداوند شهدا را به زینت ایمان مزین می‌کند. از عذاب قبر و قیامت معاف می‌کند و تاجی بر سر آنان می‌گذارد که ارزش آن از دنیا و هر آنچه در آن است برتر است.
شیخ ابراهیمی روایتی از پیامبر اسلام را یادآور شد و گفت: «ان الله لایقبض العلم انتزاعا ینزعه من الناس و لکن یقبض العلم بقبض العلماء حتی اذا لم یترک عالما، اتخذالناس روءسا جهالا فیسألوا فافتو بغیر علم فضلوا و اضلوا الله» علم از مردم گرفته نمی شود مگر با گرفته شدن علماء. تا اینکه زمانی برسد رهبران نادان رهبری کنند وقتی از آنها درخواست فتوا کنند. گمراه‌اند و دیگران به گمراهی می‌کشانند.
وی علما را مطابق فرمایش نبی مکرم اسلام ورثه پیامبران دانست و بیان کرد: پیامبر می‌فرماید: «من سلک طریقا یلتمس به علما سهل الله له طریقا الی الجنه».
خطیب جمعه سربریدن تعدادی از طلاب علوم دینی در کشور عربستان را محکوم کرد و گفت: متأسفانه در هفته اخیر در کشور مجاور ما که از کشورهای اسلامی است، در جنایتی آشکار علماء و طلاب دینی را با اتهامات واهی اعدام کردند، بی‌شک این اقدامات تحت امر و نفوذ و فتنه‌های دولت‌های غربی است.
وی تصریح کرد: این کشتار و جنایات ضد حقوق بشری و انسانیت است و ما به‌شدت این اقدام وحشیانه را محکوم می‌کنیم، برادران و طلاب علوم دینی در راه عدالت‌خواهی به درجه رفیع شهادت نائل شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست