علمای اهل سنت گلستان؛
اقدام انگلیس در تروریست خواندن جنبش مردمی حماس محکوم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، جمعی از علمای اهل سنت استان گلستان، اقدام انگلیس در تروریست خواندن جنبش مردمی حماس را به شدت محکوم کردند.

آخوند ناصر محمد قزل امام جمعه قازان قایه شهرستان مراوه تپه ضمن محکوم کردن اقدام انگلیس در تروریست خواندن جنبش مردمی حماس گفت: آمریکا سر دسته همه تروریستها است و جنبش های مردمی را تروریست خواندن خود نوعی ترور است.
نائب امام جمعه مراوه تپه افزود: تا آمریکا هست، ترور و تروریست وجود خواهد داشت و ما این ابلیس شیطان را محکوم می کنیم.

آخوند عبدالحی میرزاعلی امام جمعه آق قلا و مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گلستان نیز ضمن محکوم کردن اقدام انگلیس در تروریست خواندن جنبش مردمی حماس گفت: هر زمان که پیوندهای بین مسلمانان بیشتر و بیشتر شده و این اتحاد به شکل های مختلف در جهان به نمایش گذاشته می شود، دشمنان اسلام احساس خطر بیشتری کرده و با توطئه و برنامه ریزی سعی می کنند تا مسلمانان را رو در روی یکدیگر قرار دهند.
وی با بیان اینکه، وحدت و دشمن شناسی به عنوان مهمترین وظیفه علما و مسلمانان در تمامی نقاط جهان است، افزود: باید توجه داشت که کشور های غربی و سلطه طلب با روش های متعددی برای ایجاد تفرقه اقدام می کنند و به دلیل ناتوانی در برابر مسلمانان هیچگاه به صورت مستقیم وارد میدان نمی شوند.
آخوند میرزاعلی خاطر نشان کرد: این اقدام با اهداف تفرفه و اختلاف شکل گرفته است اما مزدوران باید بدانند قطعاً هیچ‌گاه نمی‌توانند خدشه‌ای در اتحاد مسلمانان ایجاد کنند.

آخوند حاجی محمد جرجانی امام جمعه اهل سنت تاتار علیا نیز ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی گفت: تروریست های واقعی کسانی هستند که فلسطینیان را از خانه خود بیرون کرده و کودکان آنها را کشته اند.
وی با بیان اینکه، خود انگلیس بانی و حامی تروریست است، افزود: انگلیسی ها آزادیخواهانی که برای آزادی وطن خود اقدام می کنند را تروریست می دانند در حالی که خود با سیاستی مکارانه در همین حوزه در حال فعالیت هستند.
وی تصریح کرد: ریشه تمام آتش‌افروزی‌های‌ها در جهان اسلام و کشورهای منطقه بر همگان آشکار است که به دست سران استکبار جهانی است.

آخوند حنفی بهرام زاده از علمای اهل سنت تاتار علیا نیز ضمن محکوم کردن این اقدام، با بیان اینکه تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف یکی از ابزارهای دشمنان اسلام است اظهار داشت: وحدت و اتحاد مسلمانان همواره مورد نگرانی و اضطراب دشمنان اسلام بوده و لذا آنها سعی دارند تا با استفاده از ابزارهای متفاوت در این وحدت رخنه کرده و شکاف به وجود آورند.
وی با اشاره به اینکه مسلمانان با بصیرت و آگاهی حرکت های دشمن را باید زیر نظر داشته و با اتحاد توطئه های دشمنان را خنثی کنند افزود: علما در این راستا وظیفه دارند تا با روشنگری و آگاه سازی مردم نسبت به توطئه های دشمنان بر وحدت بیشتر بین تمامی آحاد جامعه بیفزایند.

آخوند نیاز قلیچ حنفی مدرس علوم دینی سیمین شهر نیز ضمن محکوم کردن اقدام انگلیس در تروریست خواندن جنبش مردمی حماس گفت: استعمار پیر انگلیس بار دیگر شیطنت و بد طینتی خود و اتحاد و همبستگی و دلبستگی خود را با رژیم کافر صهیونیستی اعلام کرد و جنبش حماس فلسطین را که با دلاوری روح حماسی در کالبد جوانان مسلمان می دمد و از دین و جان مسلمانان فلسطین دفاع می کند را متهم به تروریست بودن نمود، در حالی که خود در سطح بین المللی تروریست بزرگ سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و .‌.. است.
وی افزود: بر ما مسلمانان غیرتمند لازم است این اقدام و اقدام‌های مشابه جهان کفر را که تمامی ندارد با پایبندی خود بر دستورات اسلام و قرآن و فرامین نبوی علیه السلام محکوم نماییم.

آخوند عبدالغفور رومی امام جماعت مسجد نور شهرستان بندر ترکمن نیز ضمن محکوم کردن اقدام انگلیس در تروریست خواندن جنبش مردمی حماس گفت: مقاومت در برابر اشغالگری با تمام ابزارهای موجود از جمله مقاومت مسلحانه، حقی است که در قوانین و حقوق بین الملل برای مردم تحت اشغال تضمین شده است و اشغالگری همان تروریسم است و کُشتن ساکنان بومی یک مکان و کوچاندن آنها با قدرت نظامی، ویران کردن خانه‌هایشان و زندانی کردن آنها، تبلور کامل تروریسم است.
وی افزود: محاصره ۱۵ ساله بیش از دو میلیون فلسطینی در نوار غزه که اغلب آنها کودکان هستند، تروریسم بلکه جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است و بیشتر سازمان‌های بین المللی و مؤسسات حقوقی نیز چنین دیدگاهی دارند.
وی گفت: جامعه جهانی و در مقدمه آن انگلیس که از کشورهای مؤسس سازمان ملل است، باید این دوگانگی معیار و نقض آشکار قوانین بین المللی را که ادعای پایبندی به آن دارند، متوقف کنند. انگلیس باید مقید بودن به روایت و طرح صهیونیستی را متوقف کرده و با حمایت از مبارزه ملت فلسطین برای دستیابی به آزادی و استقلال و احقاق حق بازگشت، برای جبران اشتباه خود علیه ملت فلسطین بالفور و سریعاً اقدام کند.
مردم فلسطین و در پشت آن دو امت عربی و اسلامی و همه آزادگان جهان، به مسیر خود برای دستیابی به آزادی و احقاق حق بازگشت به وطن را با هر هزینه ای ادامه می دهند و بی توجهی و مخالفت های دیگران به آنها هیچ زیانی نمی رساند.

آخوند عبدالجلیل فرهمند مدرس و کارشناس علوم دینی از شهر فراغی نیز ضمن محکوم کردن اقدام انگلیس در تروریست خواندن جنبش مردمی حماس گفت: دشمنان اسلام همواره با اقدامات تروریستی و ترفند های مختلف به دنبال ایجاد درگیری و اختلاف میان شیعه و سنی و تفرقه در جوامع اسلامی هستند.
وی با بیان اینکه دشمنان اسلام سعی دارند با ایجاد اختلاف و تفرقه سلطه خود را افزایش دهند ادامه داد: امریکا و انگلیس و نوکرانشان همچون اسرائیل به عنوان عامل اصلی اختلافات با به هم انداختن مسلمانان به جان یکدیگر و دامن زدن به اختلافات به دنبال منافع و مقاصد خود است.
آخوند فرهمند تصریح کرد: استکبار جهانی لحظه ای از توطئه و شرارت در راستای هویت زدایی از قدس شریف و اسلامیت سرزمین پیامبران بزرگ الهی یعنی فلسطین عزیز دست برنداشته و در این میان خیانت برخی سردمداران کشورهای اسلامی آتش این فتنه بزرگ را شعله ور تر ساخته و مظلومیت فلسطین و مردم شریف اش را صد چندان کرده است.
وی خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام که تاب مشاهده وحدت و بیداری اسلامی را ندارند به هر بهانه ای به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مذاهب اسلامی هستند.

آخوند عبدالباسط قره باش مدیر مدرسه علوم دینی عرفانی صوفی شیخ داز کلاله نیز گفت: اقدام وقیحانه انگلستان در تروریستی خواندن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس»، را قویا محکوم می نماییم.
وی افزود: “پریتی پاتل” وزیر کشور انگلستان با تکرار اتهام‌زنی‌های بی‌اساس که رنگ‌وبوی ادعاهای رژیم کودک‌کش اسرائیل غاصب را داشت، در بیانیه‌ای مدعی شد: حماس از قابلیت‌های تروریستی قابل توجهی از جمله دسترسی به تسلیحات گسترده و پیشرفته و همچنین امکانات آموزشی تروریست‌ها برخوردار است.
این مدرس علوم دینی با بیان اینکه، تروریستی خواندن حماس از سوی انگلستان که بنیانگذار اشغالگری است امری تعجب برانگیز نیست، گفت: سیاست کینه‌توزانه انگلستان تنها سبب افزایش اصرار گروه‌های مقاومت بر ادامه مبارزه برای بیرون راندن اشغالگران خواهد شد و گروه‌های فلسطینی تحت هیچ شرایطی از این حق مشروع دست برنخواهند داشت، چون که تصمیم انگلستان علیه حماس، یک تصمیم ظالمانه و تعدی آشکار به ملت و مقاومت فلسطین است که مشروعیت مقاومت را هدف قرار داده است.
آخوند قره باش تصریح کرد: مقاومت در برابر اشغالگران با هر ابزار و روش ممکن از جمله مقاومت مسلحانه، طبق قانون بین‌المللی حق مردم تحت اشغال است؛ مقاومت در برابر اشغالگری، تروریسم نیست بلکه کشتار ساکنان، مهاجرت اجباری آن‌ها، تخریب خانه‌ها و بازداشت آن‌ها تروریسم محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد: بنابراین اقدام اخیر انگلستان در ترویستی خواندن حماس را محکوم و آن را تجاوزی غیر موجه علیه ملت فلسطین قلمداد می کنیم و لندن به جای این کارها از نقش خود در تشکیل رژیم صهیونیستی باید شرمنده باشد و باید بابت کمک به تشکیل اسرائیل عذرخواهی کند.
آخوند قره باش در خاتمه گفت: حقوق فلسطینی ها را نمی توان با تحریف حقایق و وارونه جلوه دادن واقعیت ها پایمال کرد، تنها راه حل سیاسی برای فلسطین برگزاری همه پرسی با مشارکت ساکنان اصیل فلسطین (مسلمان، یهودی و مسیحی) است.

آخوند دوست محمد میرحسن زاده امام جمعه اهل سنت کلاله نیز ضمن محکوم کردن تروریست خواندن جنبش حماس توسط انگلیس گفت: قرار دادن نام جنبش حماس در فهرست گروه های تروریستی از سوی انگلیس حمله ای ناروا و توطئه بزرگی به ملت مظلوم فلسطین است که همیشه در معرض اشغالگری از سوی شیطان این زمانه اسرائیل غاصب قرار دارد.
وی افزود: این توطئه، بی عدالتی بزرگ برای مردم ستم دیده ملت فلسطین است و آن را به شدت محکوم می کنیم و باید مسلمانان منطقه هوشیار باشند تا توطئه و نقشه های شوم دشمنان و استکبار جهانی را باطل کرد.

فهرست