امام جمعه اهل سنت اسديه:
اقدام دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعلیق برخی از تعهدات برجام مورد حمایت همه ملت ایران است
مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: ما خروج آمریکا از برجام را محکوم، و از تصمیم اخیر دولت جمهوری اسلامی حمایت می کنیم، این ذلت است که مسلمانان غلام حلقه به گوش آمریکا باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی سید احمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسدیه در خطبه های این هفته نمازجمعه، پس از تلاوت آیه «وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ»(عنکبوت/۶۹) بر «اهتمام بر انجام اعمال» در ماه رمضان تأکید کرد.

ایشان بیان داشت: استقبال از ماه رمضان انجام گرفت و مردم ماه مبارک رمضان را آغاز کردند و الان باید در خلال این ماه با «نفس و شیطان» دست و پنجه نرم کنیم زیرا شیطان ممکن است در ما وسوسه ایجاد کند که توانایی روزه را نداریم یا در نمازهای تراویح سهل انگاری شود، بنابراین اهتمام به ماه مبارک رمضان نیاز به سعی و تلاش دارد که تحت تاثیر سهل انگاری ها و وسوسه های نفس و شیطان قرار نگیریم.

امام جمعه اهل سنت اسدیه با بیان اینکه خداوند می خواهد که بنده اهل تلاش بوده و در کارش جدی باشد، خاطرنشان کرد: کلمه «جهاد و مجاهده» در جای جای قرآن وجود دارد و در قبال کوشش بنده، الله متعال وعده یاری او را داده است.

مولوی عبداللهی در ادامه افزود: انسان باید فضایل و ارزش عمل را در رمضان مد نظر قرار دهد، «احتساب» به همین معناست که در باب روزه و قیام رمضان و لیله القدر این لفظ در احادیث وارد شده است: من قام رمضان ایمانا و احتسابا، من صام رمضان ایمانا و احتسابا، من قام لیله القدر ایمانا و احتسابا؛ بنابراین تنها صیام و قیام نیست بلکه باید به ارزش، فضیلت و پاداش عمل توجه شود.

خطیب جمعه اهل سنت اسدیه گفت: روزه رمضان را می گیریم اما از یک تکلیف مهم تر یعنی نماز غفلت می کنیم و نمازهای پنجگانه به دلایل مختلف فوت شده یا به جماعت خوانده نمی شود که این روزه فایده ای ندارد چرا که روزه برای اینست که انسان را «متقی» و «خداترس» بار بیاورد.

ایشان ادامه داد: این در حالی است که در بسیاری از کشورهای اروپایی، مسلمانان با ترس و دلهره نماز می خوانند، مسلمانان آمریکا برای ادای نماز تقاضای پلیس و نگهبان کرده اند، اتفاقاتی که در نیوزیلند و سریلانکا رخ داده است و ده ها مسلمان را در صف نماز به رگبار می بندند، اما با این وجود، در «قلب کفر و ناامنی» عبادت خدا را انجام می دهند، بنابراین خداوند سهل انگاری را از ما نمی پذیرد.

امام جمعه اهل سنت اسدیه در بخشی دیگر اظهار داشت: رمضان ماه مواسات هست در فضائل این ماه آمده «و هو شهر المواسات» یعنی نسبت به برادر و خواهر مسلمان توجه داشته و با آنان همدردی کنیم، پیامبر فرمودند، آن کس مسلمان نیست که خودش سیر بخورد و انواع و اقسام غذا در سفره او باشد و همسایه اش گرسنه بخوابد، از این ماه استفاده کنیم صدقه و نفل برابر فرض است و فرض برابر با هفتاد فرض است.

ایشان پیرامون توزیع سبد های غذایی بین نیازمندان افزود: توزیع سبد های غذایی بین فقرا باعث خیر و برکت و حفاظت مال و جان مردم این شهر خواهد شد، همه اقشار مردم در این کار خیر شرکت کنند.

حضرت علی حدیثی را از پیامبر نقل می کند که فرمودند: صدقه زمانی که از دست صاحبش خارج می شود و هنوز در دست سائل قرار نگرفته که صدقه به صاحب خود پنج صحبت می کند، من خیلی کم و اندک بودم تو مرا زیاد کردی، من کوچک و ناچیز بودم تو مرا بزرگ کردی، من دشمن تو بودم مرا دوست قرار دادی، من فانی بودم تو مرا باقی کردی و تو باید از من حفاظت می کردی و الان من تو را حفاظت می کنم.

مولوی عبداللهی در پایان پیرامون تصمیم اخیر دولت جمهوری اسلامی مبنی بر تعلیق بعضی از تعهدات برجامی، تصریح نمود: در سال گذشته آمریکا با خروج از برجام به ملت ایران ضربه زد و دشمنی آنان با ملت ایران واضح و آشکار است، آنها این ادعا را دارند که ما قیّم مردم جهانیم و خواستار تایید کشتار مردم فلسطین توسط ما هستند.

ایشان افزود: امسال دولت جمهوری اسلامی مقابله به مثل کرد و بعضی از تعهدات برجامی را تعلیق نمود چرا که وقتی طرف مقابل عهد و پیمانی ندارد ما هم چاره ای جز این نداریم و این خاصیت آنهاست که اگر یک قدم عقب نشینی کنیم آنها دو قدم جلو می آیند ، اگر یک خواسته و شرطی را قبول کنیم خواسته و شرطی دیگر را مطرح می کنند.

امام جمعه اسدیه گفت: ما خروج آمریکا از برجام را محکوم، و از تصمیم اخیر دولت جمهوری اسلامی حمایت می کنیم، این ذلت است که مسلمانان غلام حلقه به گوش آمریکا باشند و بر طبق وعده الهی «وَ لَا تَهِنُوا وَ لَا تَحْزَنُوا وَ أَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ»(آل عمران/۱۳۹) ، اگر مومن باشیم و ایمان واقعی داشته باشیم و اعمال درست انجام دهیم، عزت مال مسلمانان است و زیر سلطه کفار قرار نخواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست