شناسه خبر: 126464

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=126464

المرزوقی: دشمنان بهار عربی بر تونس حکمرانی می‌کنند
رئیس جمهور پیشین تونس تأکید کرد که دشمنان بهار عربی و حامیان دیکتاتوری در جهان به خاطر کودتای رئیس جمهور این کشور بر تونس حکمرانی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایسنا، المنصف المرزوقی، رئیس جمهور پیشین تونس تأکید کرد: دشمنان بهار عربی و حامیان دیکتاتوری در جهان به خاطر کودتای قیس سعید، رئیس جمهور این کشور اکنون بر تونس حکمرانی می‌کنند.

منظور وی از دشمنان بهار عربی برخی کشورهای عربی از جمله کشورهایی از شورای همکاری خلیج فارس است که آن‌ها را به ناکام گذاشتن روند انتقال سیاسی در کشورهای عربی که چندین سال پیش شاهد اعتراضات مردمی و سرنگونی نظام‌های حاکم بوده‌اند، متهم می‌کند.

از ۲۵ ژوئیه تونس شاهد بحران سیاسی جدی است. قیس سعید نخست وزیر را برکنار و فعالیت‌های پارلمان را تعلیق و هیئت نظارت بر قانون اساسی را لغو کرد.

المرزوقی از اعتراضات مردم تونس در روز یکشنبه علیه اقدامات سعید قدردانی کرد و گفت: “پیروزی جدید مردم بر کودتا مبارک باشد.”

وی گفت: قیس سعید برای حاکمیت ملی اشک تمساح می‌ریزد که ما همان کسانی هستیم که یک عمر از آن دفاع کردیم. سعید کسی است که با کودتای خود مردم را دچار دودستگی و کشور را بدون نهاد کرد و حاکمیت ملی را نادیده گرفت تا از پشت پرده دوستانش و دشمنان بهار عربی و تمام حاکمیان دیکتاتوری در جهان بر تونس حکمرانی کنند.

فهرست