ماموستا براتی:
الگوگیری از سیره رضوی اهمیت بالایی در وحدت بین اهل سنت و تشیع دارد
امام جمعه ازگله گفت: الگوگیری از سیره رضوی اهمیت بالایی در وحدت بین اهل سنت و تشیع دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،به مناسبت دهه کرامت و حضور خادمین امام رضا(ع)درقالب کاروان زیر سایه خورشید در استان کرمانشاه و مناطق اهل سنت ،ماموستا محمد براتی امام جمعه شهر مرزی ازگله در گفتگویی به اهمیت ترویج سبک زندگی رضوی اشاره کرده و اظهار داشت: باید از ظرفیت دهه کرامت برای ترویج فضیلت‌های امام رضا (ع) و سبک زندگی رضوی و الگوگیری از این سیره برای تقویت وحدت شیعه و اهل‌سنت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه محبت اهل‌بیت (ع) از جمله الگوگیری از سیره رضوی محور وحدت شیعه و سنی در استان کرمانشاه است گفت: تمامی مسلمانان  به امام رضا (ع) اعتقاد ویژه‌ای دارند زیرا ایشان از اهل‌بیت پیامبر (ص) هستند  و اهل‌بیت (ع) در تفکر اهل سنت جایگاه ویژه‌ای دارد.

امام جمعه ازگله گفت: بنابر اعتقاد اهل‌سنت امام رضا (ع) وجودی پاک و معتقد است و وجود مبارک امام رضا (ع) در ایران اسلامی مایه وحدت و آرامش است و در بین اقوام و مذاهب از جمله اهل‌سنت و شیعه یک محور اساسی است.

وی بیان کرد: مردم ایران اسلامی و حتی جهان اسلام حول محور ائمه اطهار و خاندان پاک و مقدس اهل‌بیت (ع) و پیامبر (ص) حرکت می‌کنند و وجود مبارک امام رضا (ع) مانند سایر ائمه و امام حسین (ع)  و خاندان پاک رسول خدا (ص) مایه افتخار و عزت برای ایران اسلامی و جهان اسلام است.

براتی با اشاره به حضور کاروان زیر سایه خورشید منتسب به خدام امام رضا (ع) عنوان کرد: حضور این کاروان در اقصی نقاط کشور مایه خیر  و برکت است و به خصوص امیدواریم کاروان زیر سایه خورشید در مناطق محروم و زلزله‌زده استان کرمانشاه منشأ خیر و برکت فراوان شود زیرا همیشه خاندان پیامبر  مایه عزت و افتخار برای مردم بوده و هست و مسئولان استانی و کشوری نیز به وجود مبارک این کاروان توجه بیشتر به مناطق محروم استان داشته باشد.

وی اظهار کرد: بقعه عبیدالله ابن موسی (ع) از برداران امام رضا (ع) همواره منشأ خیر  و برکت برای مردم منطقه اورامانات بوده و این بقعه کانون اصلی وحدت مسلمانان این منطقه اعم از شیعه و اهل تسنن است.

امام جمعه ازگله با بیان اینکه این بقعه متبرکه برای ما اهل‌تسنن قابل احترام است گفت  عزت ما وابسته به وجود پر برکت و عزتمند این فرزند امام موسی بن جعفر (ع) است و و توقع داریم از نظام و مسئولین هر چه سریعتر این بقعه  را توسعه دهند و از طریق صدا و سیما این امامزاده بیشتر به مردم معرفی تا زائران بیشتری به این مکان مقدس برای زیارت رجوع کنند.

وی با بیان اینکه ایجاد نزاع و اختلاف بین جوامع اسلامی، استراتژی کهن دنیای استکبار است اظهار کرد: دشمنان از صدر اسلام تاکنون درصدد ایجاد اختلاف و نزاع بین مسلمانان بوده‌اند و عمل کردن به فرمایشات واجب مقام معظم رهبری چشم اختلاف‌افکنی دشمن را کور می‌کند.

براتی با اشاره به اینکه تقویت وحدت و حفظ آن موجب سربلندی و پیروزی امت اسلامی و مسلمانان و مأیوسی و ناامید شدن دشمنان می‌شود عنوان کرد: اهل تسنن و تشیع با هم اتحاد داشته باشند و روابط خود را محکم‌تر کنند.

امام جمعه ازگله ایران اسلامی را نماد عملی وحدت بین مسلمانان به‌ویژه اهل شیعه و اهل سنت دانست و اظهار کرد: اگر امروز ایران اسلامی در بین کشورهای اسلامی مقتدر و با ثبات است و دشمنان ما جرات تجاوز و تعدی به این کشور را ندارند به دلیل وجود وحدت بین شیعه و سنی و رهبری بی‌نظیر امام خامنه‌ای است.

وی اتحاد مسلمانان را رمز موفقیت آنها در برابر استکبار جهانی دانست و افزود: تا زمانی که همبستگی شیعه و سنی وجود دارد، دشمنان نمی‌توانند به اهداف شوم خود برسند و مسلمانان در سایه وحدت کلمه می‌توانند زندگی مسالمت‌آمیزی را به دور از هر گونه اختلاف داشته باشند و خود را در مقابل توطئه‌های دشمن ایمن کنند.

براتی با بیان اینکه علمای شیعه و سنی برای ایجاد وحدت باید به اصول پیامبر اکرم(ص) رجوع کنند، افزود: شیعه و سنی در اصول اشتراک دارند بنابراین علما باید با بصیرت و دست به دست یکدیگر، وحدت را گسترش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست