امام‌جمعه اهل سنت بوشهر اعدام دسته‌جمعی در عربستان را محکوم کرد
در پی اعدام تعدادی از طلاب علوم دینی توسط آل سعود، شیخ اسماعیل بازدار امام‌جمعه اهل سنت بوشهر در پیامی این اقدام را جنایت علیه علم و آزادگی و جرمی نابخشودنی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، در پی اعدام  تعدادی از طلاب علوم دینی توسط آل سعود، شیخ اسماعیل بازدار امام‌جمعه اهل سنت بوشهر در پیامی این اقدام را جنایت علیه علم و آزادگی و جرمی نابخشودنی دانست.
متن پیام به شرح ذیل است؛
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«انا لله وانا الیه راجعون».
قال الله تبارک‌وتعالی: «وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ وَلَٰکِنْ لَا تَشْعُرُونَ».
وقال تبارک‌وتعالی: «وَلَا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ غَافِلًا عَمَّا یَعْمَلُ الظَّالِمُونَ ۚ إِنَّمَا یُؤَخِّرُهُمْ لِیَوْمٍ تَشْخَصُ فِیهِ الْأَبْصَار».
کشتار و اعدام دسته‌جمعی و جنایت علیه ۳۷ نفر که ۳۴ نفراز رجال دین و طلاب علوم دینی شیعیان منطقه قطیف و شرقیه و سه نفر از اهل سنت توسط حکومت آل سعود، دل و وجدان هر انسان آزاده واهل علم را شدیداً متأثر، متألم و جریحه‌دار نمود. جنایت علیه علم و آزادگی جرمی نابخشودنی است و مطمئنا پشت این اقدام نقشه و دسیسه‌های پلید دشمنان اسلام و صهیونیزم جهانی است.
این جنایت به نام مبارزه با تروریست و اتهام بی‌مورد نسبت به طلاب اهل علم و رجال دین است که گناهی جز شیعه بودنشان و محبت و ارادت داشتن نسبت به اهل‌بیت رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله و سلم و دفاع از حقوق اولیه و ابتدایی خود نداشته‌اند؛ این جنایت جهت ایجاد رعب و وحشت در میان شیعیان سرزمین حجاز، خود اوج تندروی و تروریستی است که ثبات و استقرار منطقه را در این شرایط بسیار حساس کنونی که نه‌تنها در راستای تقویت روحیه وحدت واخوت اسلامی نیست بلکه پایه‌های وحدت، عزت و شوکت امت اسلام را فرسوده و متلاشی می‌کند.
هنوز جهان رسوایی و جنایت ننگین علیه خاشقجی توسط مقامات عالی‌رتبه حکومت آل سعود را فراموش نکرده و خون بی‌گناه وی خشک نشده، هنوز آزادگان و شیعیان جهان مصیبت اعدام شیخ نمر، در قلب و خاطرشان تسلی نگشته، دست زدن به چنین اقدام جاهلانه و کینه‌توزانه خلاف مصلحت امت اسلام است، مگر اینکه حکومت آل سعود ارزش و مصلحتی برای امت بزرگ اسلام با همه مذاهب و گرایش‌های اسلامی آن قائل نباشد.
ضمن عرض تسلیت و تعزیت به همه شیعیان جهان و شیعیان عربستان و جامعه اهل علم و به‌ویژه خانواده‌های شهدا و آرزوی رحمت و مغفرت و علو درجات برای ایشان، این اقدام نابجا را محکوم نموده و از جامعه بین‌الملل رسیدگی به این جنایت بزرگ بشری خواستاریم.

اسماعیل بازدار
عضو شورای روحانیت استان و امام‌جمعه اهل سنت بوشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست