امام‌جمعه اهل سنت پرک حادثه تروریستی نیوزیلند را محکوم کرد
شیخ یاسین احمد امام‌جمعه اهل سنت بندر پرک با ارسال پیامی حادثه تروریستی نیوزیلند را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، شیخ یاسین احمدی، امام‌جمعه اهل سنت بندر پرک با ارسال پیامی حادثه تروریستی نیوزیلند را محکوم کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حادثه تروریستی دو مسجد نیوزیلند که منجر به شهادت جمعی از نمازگزاران در اثناء ادای نماز جمعه که به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده و مجرمانه است، قاطعانه محکوم می‌کنیم و خداوند شهدای این حادثه را قبول درگاه خویش نماید و به خانواده‌های آنان صبر جزیل دهد و به یکدیگر تسلیت می‌گوییم.

اما بعد: قال الله تعالی: (قل هذه سبیلی أدعو الی الله علی بصیره انا و من اتبعنی و سبحان الله و ما انا من المشرکین) مهر حقانیت و تأیید آسمانی برای رسول خدا صلی‌الله علیه وسلم و کسانی که پیرو او می‌باشند ای محمد قاطعانه بگو این روش و منهج من است منهج اسلام و با بَصِیرت به‌سوی خداوند دعوت می‌کنم … بصر چشم و بینایی و اداتی که به‌وسیله‌ی آن اطراف خود را می‌بینیم و می‌شناسیم اما بَصِیرت نتیجه تفکر و شناخت اطراف خویش است که در دل و وجودمان قرار می‌گیرد، خود و جهان و خدا را شناختن و بر مبنای هدف والا زندگی کردن است‌. راهه‌ای رسیدن به بصیرت: ١)تفکر در زمین و آسمان و دریا و همه‌ی مخلوقات خداوند، به‌عنوان‌مثال دسته‌های پرندگان در حال مهاجرت عجیبت تَر از طَی کردن مسافت و فرسنگ‌های، همان در کنار یکدیگر به‌صورت هندسی و عدم برخورد پروبال آنان به یکدیگر در حال که تعداد زیاد و فاصله‌ها سانتیمتری است، آری مدیر و مدبر جهان خداست… و ما را بیهوده نیافریده است. ٢) چنگ زدن به قرآن و آن را شبانه‌روز تلاوت و تدبر کردن، این قرآن است که محمد بن عبدالله را به محمد رسول‌الله مبدل کرد،… ٣) پیروی از سنت و سیرت رسول خدا، اوست که قصری از اخلاق و قوانین و شناخت بِنَا نهاد و کتابخانه‌های دنیا را رونق نهاد؛ و هر چه می‌بینیم از تحقیق و بررسی‌ها همه و همه از زیر چتر ایشان برانگیخته ‌شده است. الگوی به تمام معناست. در آخر همه‌ی نمازگزاران و اهالی روستا را جهت استقبال از ریاست‌جمهور دکتر روحانی که روز یکشنبه ٢۶ اسفند نود هفت در استادیوم ورزشی شهر کنگان دعوت می‌نمایم و یادمان باشد ما عضوی از خانواده‌ی شهرستان کنگان می‌باشیم و دکتر روحانی،‌ ریاست جمهوری رکنی از ارکان نظام جمهوری اسلامی است.

 

یاسین احمدی امام‌جمعه اهل سنت بندر پرک

 

فهرست