امام‌جمعه روستای زبار از مردم خواست تا به یاری سیل‌زدگان بشتابند
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی به کمک‌رسانی هم‌وطنان سیل‌زده تأکید کرد و گفت: از شما همشهریان انتظار و این درخواست را دارم که همراه با دولت‌مردان و نیروهای نظامی و بسیجیان به کمک هم‌وطنان خود و سیل‌زدگان بشتابید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام‌جمعه اهل سنت روستای زبار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با توجه به اهمیت فراگیری زبان عربی گفت: قرآن، کلام‌الله عزوجل که بر پیامبر حضرت محمد (ص) نازل شده و دل‌های مسلمین را به هم پیوند داده است، با زبان فصیح عربی می‌باشد: «إنّاإنزَلنَاهُ قُرآناً عَربیاً لَعَلَّکُم تَعقـِلُونَ».

وی با بیان اینکه نمازهای پنج‌گانه به زبان عربی است، اضافه کرد: همچنین یادگیری معارف دینی و احادیث و روایات و انجام فریضه حج و مناسک دینی ایجاب می‌کند که در مدارس به آموزش این زبان توجه و اهمیت بیشتری داده شود.

خطیب جمعه با تأکید بر اهتمام پدران و مادران نسبت به یادگیری فرزندانشان و انس آنان با قرآن تصریح کرد: در کشور عزیزمان برای تشکیل کلاس‌ها و یادگیری قرآن هزینه‌های بسیاری اختصاص داده می‌شود تا کودکان و فرزندان ما به‌راحتی به آموزش قرآن دستیابی پیدا کنند.

امام‌جمعه اهل سنت زبار با اشاره به سیل ویرانگر روزهای اخیر در بعضی از مناطق کشور متذکر شد: بلاهای طبیعی و سیل اخیری که به هم‌وطنانمان خسارت مالی و جانی وارد کرد موجب ناراحتی همه ما شد. با سیل‌زدگان و آسیب دیدگان احساس همدردی داشته و برای جان‌باختگان آرزوی غفران و رحمت الهی می‌کنم.

وی کمک و یاری‌رسانی به هم‌وطنان سیل‌زده را مورد تأکید قرار داد و گفت: از شما همشهریان انتظار و این درخواست را دارم که همراه با دولت‌مردان و مسئولین و نیروهای نظامی و بسیجیان به کمک هم‌وطنان خود و سیل‌زدگان بشتابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست