امام جماعت اهل سنت روستای مینا آباد شهرستان سر بریدن ۳۷ نفر انسان بی گناه را توسط حکومت مستبد سعودی محکوم کرد
حجت الاسلام میر محسن قریشی امام جماعت اهل سنت مسجد جامع روستای مینا آباد شهرستان نمین استان اردبیل در گفت و گو با رابط خبری گیلان گفت : کشتن 37 نفر انسان بی گناه به دلایل اعتقادی و مذهبی یک جنایت بزرگ به شمار می رود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام میر محسن قریشی امام جماعت اهل سنت مسجد جامع روستای مینا آباد شهرستان نمین استان اردبیل در گفت و گو با رابط خبری گیلان گفت : کشتن ۳۷ نفر انسان بی گناه به دلایل اعتقادی و مذهبی یک جنایت بزرگ به شمار می رود.

وی با بیان اینکه برخورداری از اختیارات در دین و مذهب و اعتقادات از حقوق مسلم هر انسان است و اعدام به خاطر آن به شدت محکوم است ، افزود : در ایران اسلامی با وجود تفاوت های دینی و مذهبی ، مردم از آزادی عمل برخوردارند و پیروان ادیان و مذاهب مختلف مورد احترام یکدیگر قرار می گیرند و هر عقیده و مذهبی آزادانه در راستای تعالیم و اعتقادات خود عمل می کند .

حجت الاسلام میر محسن قریشی سربریدن ۳۷ نفر از مردم بی گناه به خاطر اعتقادت را مصداق بارز تحقیر عقاید در کشور عربستان سعودی عنوان کرد و اظهار داشت : این اقدام یک جنایت است و نه تنها توسط مسلمانان پذیرفته نیست بلکه جامعه جهانی باید در مقابل این اقدامات عکس العمل نشان دهند .

وی با اشاره به اینکه ترامپ رئیس جمهور آمریکا دلیل حمایتش از عربستان را دستیابی به منافع خود عنوان کرده است ، تصریح کرد : رفتار های نامناسب سیاسی توسط ولیعهد سعودی ، از جمله قتل جمال قاشقچی روزنامه نگار عربستانی محکوم است و نشانه دیوانگی و نوعی جنون سیاسی است که اثرات منفی آن دامن خودشان را خواهد گرفت .

امام جماعت اهل سنت روستای مینا آباد در بخش دیگری از این گفت و گو در خصوص دهه گرامی داشت مساجد در ایام پایانی ماه شعبان ، خاطر نشان کرد : در این ایام همه ما مشغول غباررویی و تعمیرات در مساجد هستیم و به لطف خدا این مکان مقدس را برای میزبانی مومنان در ایام ماه مبارک رمضان آماده می کنیم .

وی حضور مردم در مساجد را برای انجام فرایض الهی به صورت گروهی موجب تقویت روحیه اجتماعی در جامعه دانست و افزود : هر کسی برای تعمیر و غباررویی مساجد قدمی بر دارد پاداشش را از خداوند متعال دریافت خواهد نمود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست