امام جمعه اهل سنت روستای کال در خطبه عید سعید فطر: ثمره روزه داری باید بخشش، فروتنی و گذشت باشد.
خداوند به بنده ای که گذشت دارد عزت عطا خواهد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، شیخ عدنان حسینی امام جمعه اهل سنت روستای کال در خطبه های عید سعید فطر با بیان آیه ۹۷ سوره مبارکه نحل گفت: در این آیه نقل شده است هر کس کار نیکی صورت دهد در حالیکه مومن است جزای او بالاتر از کار نیکی که صورت داده و به بهترین نحو ممکن داده خواهد شد.
ایشان افزود: پیامبر اکرم(ص) نیز می فرمایند هر کس روزه ماه مبارک رمضان را بگیرد و از روی ایمان و حساب اجر و ثواب روزه بگیرد همه گناهان گذشته و آینده او بخشیده خواهد شد.
امام جمعه اهل سنت کال با بیان اینکه ثمره یک ماه روزه داری که می تواند باعث سعادت دنیا و آخرت باشد سه نکته است گفت: باید ثمره روزه داری اول عفو و گذشت باشد. خداوند به بنده ای که گذشت دارد عزت عطا خواهد کرد. انسان باید نسبت به همه کسانی که با او در رابطه است مخصوصا پدر و مادر و خانواده نزدیک دارای عفو و گذشت باشد. وی افزود: ثمره دوم روزه داری تواضع و فروتنی است. هر کس تواضع نسبت به هم نوع خود داشته باشد خداوند نیز او را به مقامی رفیع خواهد رساند. مومن باید مردم را هم سطح یا بالاتر از خود بداند.
شیخ سیدعدنان حسینی با اظهار اینکه ثمره سوم روزه داری بخشش، کمک و مساعدت است اذعان کرد: عفو ، تواضع و بخشش و انفاق سه ثمره کلیدی حاصل از روزه داری است. اگر عمل انسان بخاطر خدا باشد اصلا دچار ضرر نخواهد شد.
شیخ سیدعدنان حسینی در پایان عنوان نمود: یکی از مشاغلی که از شغل های کلیدی جامعه است معلمی است که باید این شغل را اکرام و احترام کرد. یک معلم هر سه ثمره کلیدی رسیدن به مقام های رفیع را دارد زیرا معلم هم دارای قدرت عفو کردن، هم دارای فروتنی و تواضع و هم دارای بخشش علم و دانش است. یک معلم از تمام ظرفیت های علمی خود برای تربیت آینده سازان جامعه یعنی فرزندان ما بهره می برد.

فهرست