شناسه خبر: 103732

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103732

امام جمعه اهل سنت کیش: کارگران بال‌های توسعه جامعه هستند
امام جمعه اهل سنت کیش گفت: کارگران بال‌های توسعه جامعه هستند که نتیجه تلاش آنان در بالندگی ایران اسلامی مشاهده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایرنا، شیخ یعقوب شمس، شنبه شب در افتتاح مجموعه اسکان کارگری پدیده کیش اظهار داشت: هر کارگر یکی از پرهای بال پرنده بوده که در صورت غیبت هر کدام سیستم پرواز آن را مختل می کند.

وی اضافه کرد: اگر اکنون کشور و جزیره ای آباد داریم همه مدیون تلاش کارگرانی است که ذره ذره این سرزمین را ساخته و تحویل جامعه داده اند.

شمس افزود: مهمترین وظیفه جامعه برای قدر دانی از زحمات کارگران احصا حقوق آنان بوده که در این راستا باید واحدهای نظارتی نسبت به رعایت حقوق آنان از سوی جامعه کارفرمایی تمام تلاش خود را داشته باشند.

کارگر و کارفرما ۲ روی یک سکه هستند

معاون اجتماعی و فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش نیز گفت: کارگر و کارفرما ۲ روی یک سکه هستند و باید حقوق آنان به صورت توامان حفظ شود.

سعید پورعلی پیوند بین کارگر و کارفرما را از مهمترین اتفاقات در روز کارگر عنوان کرد و افزود: در راستای حفظ و ارتقای سلامت کارگران و محیط کارگری در شرایط همه گیری کرونا، واحد کار و خدمات اشتغال این سازمان حفظ حقوق کارگر و کارفرما، فعالیت های نظارتی برای رعایت ضوابط بهداشتی و استانداردها را در دستور کار قرار داده است.

وی اضافه کرد: کارگر و کارفرما در کنار هم برای عمران و آبادانی کشور تلاش می کنند و نباید بین آنها فاصله ای باشد چرا که هردو برای زندگی شرافتمندانه به عنوان یک هدف مشترک تلاش می کنند  و در این دستاورد سهیم و شریک هستند.

۲ کارگر در کیش جان خود را از دست دادند

مدیر واحد کار و اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش نیز در آیین گفت: در سال جاری ۲ نفر از کارگران این جزیره بر اثر حوادث کار جان خود را از دست دادند.

محمد علی جلایر اضافه کرد: هر دو مورد فوتی به علت رعایت نکردن مقررات ایمنی کار و کارگری از جمله استفاده نکردن تجهیزات ایمنی حین کار دجار داحثه شده و جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه کرد: این واحد در صدد است با افزایش نظارت ها و بازرسی ها با هدف کاهش حوادث ناشی از کار را در دستور کار خود قرار داده است و در این راستا آموزش محوری اصول ایمنی بین کارگران یکی از اهداف این نظارت ها خواهد بود.

مدیر واحد کار و اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش یادآورد شد: ایجاد سامانه کار و اشتغال از برنامه های این سازمان در پشتیبانی از کار و کارگران است که در این راستا پس از ثبت قرارداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کارگران فعال در جزیره برای آنان مجوز اشتغال صادر شده است.

وی اضافه کرد: این مجوز در راستای احصا حقوق کارگران از کارفرمایان صادر می شود به طوریکه در نتیجه فعالیت این سامانه شکایت های کارگری در سال ۱۳۹۹ با ۱۰۷ فقره پرونده به ۸۳۰ مورد رسیده است.

این مجموعه از سوی شرکت پدیده با هدف ایجاد امکانات رفاهی مطلوب  برای اسکان ۷۶۰ نفر از کارگران این شرکت تاسیس شده است.

این مجموعه شامل ۱۶۸ اتاق خواب چهار نفره ویژه کارگران مجرد، ۲۴ اتاق خواب خانوادگی و ۵۰ اتاق خوابگاهی برای سرپرستان و مهندسان طرح های عمرانی است.

فهرست