مولوی عبدالواحد رمضانی
امام حسین(ع) با شهادت خود در روز عاشورا به ما درس فداکاری و از خودگذشتگی داد
مولوی عبدالواحد رمضانی امام جمعه اهل سنت نیل شهر تربت جام گفت: با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس به اهداف قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورای حسینی پرداخت و گفت: واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) کتابی سرشار از معارف اسلامی و انسانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی عبدالواحد رمضانی امام جمعه اهل سنت نیل شهر تربت جام در خطبه های هفته گذشته نمازجمعه با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس به اهداف قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورای حسینی پرداخت و گفت: واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) کتابی سرشار از معارف اسلامی و انسانی است.

وی افزود: امام حسین(ع) در روز عاشورا درس های بسیاری به ما آموخت. ایشان با شهادت خود به ما درس فداکاری و از خودگذشتگی داد.

ایشان ادامه داد: امام حسین به ما آموخت که در هیچ زمانی امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنیم و بر عهد و پیمان خود تا آخرین لحظه پایدار بمانیم

امام جمعه اهل سنت نیل شهر تربت جام، پایبندی به اقامه نماز و عبادت خداوند را از دیگر درس های قیام عاشورا دانست و اظهار داشت: در روایات نقل شده است که عصر تاسوعا امام حسین و یارانش به عبادت پرداختند و تا نیمه های شب به راز و نیاز مشغول بودند.

وی افزود: از امام حسین(ع) نقل است که در شب عاشورا ایشان از دشمن مهلت خواست تا به عبادت بپردازد و فرمود امشب را می خواهم به نماز و دعا و قرائت قرآن بپردازم چرا که عبادت خدا را بسیار دوست می دارم.

مولوی رمضانی خاطر نشان کرد: صبر و شکیبایی در برابر مشکلات و مصائب از دیگر درس های عاشوراست. امام حسین از غیر خدا یاری نطلبید و بر مصائب و مشکلات تحمل کرد تا اینکه جان خود را در راه محبوبش فدا کرد.

فهرست